Sport i zdrowieWiadomości

Po 295 dniach Orkan wraca do domu!

Po 295 dniach Orkan wraca do domu!
Reklama Reklama

Po miesiącach gry na “gościnnych” stadionach, MKS Orkan Rumia w końcu powraca do rodzinnego miasta! W najbliższą niedzielę niebiesko-żółto-czerwoni zagrają na boisku przy ul. Gdyńskiej w Janowie!

Ostatni mecz o punkty w Rumi piłkarze Orkana rozegrali 16 czerwca 2018 roku. Odnieśli wówczas okazałe zwycięstwo 5:2 z Cartusią Kartuzy, pieczętując tym samym utrzymanie się w IV lidze. Od sezonu 2018/2019, ze względu na remont odbywający się na Stadionie Miejskim przy ul. Mickiewicza, rumianie rozgrywali swoje spotkania w roli gospodarza najpierw w Redzie, a później w Gdyni. Teraz, po prawie 295 dniach, MKS powraca do Rumi, gdzie dokończy sezon na stadionie przy ul. Gdyńskiej w Janowie.

Pierwsze zapowiedzi o możliwości rozgrywania ligowych spotkań Orkana w Rumi pojawiły się na przełomie lutego i marca tego roku. Pod koniec zeszłego miesiąca boisko przy ul. Gdyńskiej (z racji swojego położenia przez wielu miejscowych zwane Estadio Wieżowce :)), aby spełnić wymogi licencyjne Pomorskiego Związku Piłki Nożnej, zyskało nowe trybuny oraz kontener służący za szatnie.

I tak oto, w 25. kolejce IV ligi, 7 kwietnia o godzinie 15:00, podopieczni Patryka Maćkowiaka zmierzą się z Gromem Nowy Staw, grając już “u siebie”. A przynajmniej w swoim mieście. 🙂 Spotkanie będzie świetną okazję na przełamanie dla Orkana, gdyż ten od początku rundy wiosennej komplet punktów zdobył jedynie raz, 3 kolejki temu. Miejmy nadzieję, że w niedzielę piłkarze z Rumi dadzą przybyłym kibicom wiele powodów do radości.Wstęp wolny!

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *