Wiadomości

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Rumi

Orszak Trzech Króli przeszedł ulicami Rumi
Reklama Reklama

Tłumy mieszkańców uczestniczyły w siódmym już orszaku organizowanym z okazji Święta Trzech Króli (6 stycznia). Uroczysty przemarsz rozpoczął się pod Kościołem św. Jana z Kęt w Rumi, a zakończył przy rondzie św. Jana Pawła II, gdzie czekała scena i atrakcje towarzyszące.Miejskie obchody Objawienia Pańskiego rozpoczęły się od mszy świętej, która została odprawiona w Kościele św. Jana z Kęt. Na chwilę przed godziną 13:00, po armatnim wystrzale, świętujący wyruszyli spod świątyni w kierunku pomnika św. Jana Pawła II. Uroczystej kolumnie, tradycyjnie już, przewodzili halabardnicy, rycerze na koniach, szlachcice, Trzej Królowie, zastęp aniołów oraz święty Mikołaj. Nie zabrakło również przedstawicieli szkół, stowarzyszeń, władz miasta, a także duchownych oraz setek mieszkańców.

fot. Urząd Miasta Rumi


Po przemarszu rozpoczęły się uroczystości i atrakcje sceniczne. Tradycyjnie odegrana została inscenizacja pokłonu mędrców Świętej Rodzinie, głos zabrali także marszałek orszaku Jan Klawiter oraz burmistrz Michał Pasieczny. Zwieńczeniem obchodów był koncert kolęd w wykonaniu zespołu „Ciepły Kożuch” oraz gorący poczęstunek.

fot. Urząd Miasta Rumi

Organizatorami wydarzenia byli: Fundacja „Słowo”, Starostwo Powiatowe w Wejherowie, Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji oraz Urząd Miasta Rumi.

źródło: Informacja prasowa Urzędu Miasta Rumi


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *