Wiadomości

Parada Niepodległości 2019 w Rumi. Utrudnienia w ruchu.

Parada Niepodległości 2019 w Rumi. Utrudnienia w ruchu.
Reklama Reklama

W związku z uroczystą paradą niepodległości, która odbędzie się w Rumi 11 listopada 2019 r. (poniedziałek), w godzinach 12.15-15.30 wystąpią zakłócenia w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.Parada Niepodległości w Rumi wyruszy spod Sanktuarium Najświętszej Marii Panny Wspomożenia Wiernych i przejdzie ulicami: Dąbrowskiego, Starowiejską, Dębogórską i zakończy się przy obelisku na ul. Chełmińskiej.

Więcej o obchodach Święta Niepodległości w Rumi, wydarzeniu i jego atrakcjach możecie przeczytać we wpisach:

(źródło: ZKM GDYNIA / Urząd Miasta Rumi)

Zmiany w organizacji ruchu (11 listopada):

  • 1. Ul. Marszałka Józefa Piłsudskiego będzie zamknięta w godzinach 12:15-14:15 (na czas formowania się pochodu) – dotyczy odcinka od ul. Dąbrowskiego do ul. Targowej.
  • 2. Ul. Dąbrowskiego, ul. Starowiejska, ul. Dębogórska, ul. Chełmińska – będzie utrudniony ruch samochodowy i pieszy na czas trwania przemarszu.

Zmiany w organizacji komunikacji autobusowej (11 listopada):

W związku z paradą nie będą obowiązywać przystanki:

  • “Dąbrowskiego – Most 01” i “Dąbrowskiego – Most 02” w godz. ok. 13:55 – ok. 14:20;
  • Starowiejska – Poczta 01”, “Starowiejska – Poczta 02”, “Wybickiego 01”, “Żeromskiego 02”, “Żwirki i Wigury 02” w godz. ok. 14:10 – ok. 14:40.
  • W trakcie zamknięcia ul. Dąbrowskiego, autobusy linii R i 87 kursować będą ul. Dąbrowskiego, Piłsudskiego i Wybickiego.
  • W trakcie zamknięcia ul. Starowiejskiej, autobusy linii 84 i 87 kursować będą ul. Derdowskiego, Wybickiego, Piłsudskiego i Dąbrowskiego.
  • W trakcie zamknięcia ul. Starowiejskiej, autobusy linii 85 i 173 kursować będą przez ul. Żwirki i Wigury, z pominięciem ul. Starowiejskiej i także ul. Żeromskiego (linia 85).
  • W czasie zamknięcia Ronda Jana Pawła II i ul. Dębogórskiej, autobusy oczekiwać będą na otwarcie ulic.

Na wszystkich liniach w Rumi mogą pojawić się opóźnienia w realizacji rozkładu jazdy. Za utrudnienia serdecznie przepraszamy.

(źródło: ZKM GDYNIA / Urząd Miasta Rumi)


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor.

Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *