Dla mieszkańcaProblemy mieszkańcówWiadomości

Parkowanie w Rumi. Strażnicy: “Życzymy kierowcom częstszego występowania w roli pieszego”

Parkowanie w Rumi. Strażnicy: “Życzymy kierowcom częstszego występowania w roli pieszego”
Reklama Reklama


„Bezpieczny Pieszy” to całoroczna akcja Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie. Celem tej akcji jest ujawnianie wykroczeń kierowców, rowerzystów i pieszych, które mogą być przyczyną wypadków, a w szczególności potrąceń.

Parkowanie przy ul. Kujawskiej

We wspomnianej wyżej akcji stale bierze udział Straż Miejska w Rumi, która poruszyła kwestię bezpieczeństwa pieszych w swoim podsumowaniu wydarzeń z minionego tygodnia (3-9.02.2020 r.). Strażnicy udostępnili w raporcie zdjęcie z ulicy Kujawskiej w Rumi. Jak oceniają funkcjonariusze, na fotografii widocznych co najmniej 7 wykroczeń na raz: 2 razy blokowanie chodnika i 5 razy pozostawienie pojazdów na postój bliżej niż 10 m od przejścia dla pieszych.

Oczywiście strażnicy podjęli interwencje. Pozostaje pytanie: czy na tym przejściu piesi byli bezpieczni? Życzymy kierowcom tych pojazdów częstszego występowania w roli pieszego – komentuje w raporcie komendant Straży Miejskiej w Rumi, Roman Świrski.

ul. Kujawska, fot. Straż Miejska w Rumi

Co sądzisz o takiej sytuacji? Z czego wynikła? Koniecznie daj znać w komentarzu!

Zobacz więcej:


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *