Sport i zdrowie

parkrun, czyli Rumia w biegu!

parkrun, czyli Rumia w biegu!
Reklama Reklama

Na czym polega “parkrun Rumia”? Co tydzień w sobotę grupa mieszkańców spotyka się punktualnie o 9:00 rano, aby wspólnie przebiec 5 kilometrową trasę wzdłuż Parku Starowiejskiego w Rumi i okolic.

W wydarzeniu dotychczas wzięło już udział ponad 900 biegaczy! Biegają dla własnej satysfakcji, dlatego każdy biegnie własnym tempem. Nie zaznasz tu niemiłych docinek i komentarzy. To przede wszystkim zgrana społeczność, ale zarazem bardzo otwarta na nowych uczestników.

Zdjęcie z edycji specjalnej biegu 🙂 fot. Martyn Bambrowicz

Jak dołączyć?

Udział w biegu jest bezpłatny, ale wymagane jest wcześniejsze dokonanie rejestracji a następnie wydrukowanie i przyniesienie ze sobą nadanego Indywidualnego Kodu Uczestnika. Rejestracja w parkrun jest jednorazowa, tzn. po jej dokonaniu możesz wziąć udział w dowolnej liczbie biegów w dowolnej lokalizacji parkrun w Polsce lub na świecie.
Warto podkreślić, że parkrun Rumia jest w całości organizowany przez wolontariuszy, na których wciąż jest zapotrzebowanie.

Informacje i rejestracja

Więcej informacji znajdziecie na stronie: http://www.parkrun.pl/rumia/. Rejestracja zawodników odbywa się pod tym linkiem.

(w artykule wykorzystano zdjęcia należące do parkrun Rumia)


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *