Historia RumiSerial dokumentalny o RumiWiadomości

Piekło na ziemi…(Śladami Dawnej Rumi, odcinek 20)

Piekło na ziemi…(Śladami Dawnej Rumi, odcinek 20)
Reklama Reklama

W 20. odcinku serialu dokumentalnego “Śladami Dawnej Rumi” tematem głównym są walki o Rumię-Zagórze w marcu 1945 roku.Seria “Śladami dawnej Rumi” zaplanowana została na 24 odcinki (2 miesięcznie), które będą systematycznie umieszczane na platformie YouTube. Jej przygotowaniem zajmuje się Darek Rybacki, wcześniej m.in. autor bloga Szum Rumi (niestety, już nieistniejącego). Kopie epizodów na nośnikach cyfrowych trafią do zbiorów Miejskiego Domu Kultury w Rumi, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi, Domu Kultury SM Janowo oraz placówek oświatowych.

Śladami Dawnej Rumi. Odcinek 20. :

Opis odcinka: Pod koniec 1944 roku los hitlerowskich Niemiec był niemal przesądzony – alianci przejmowali inicjatywę na wszystkich frontach, a Armia Czerwona stopniowo posuwała się na zachód. 8 lutego 1945 roku rozpoczęła się tzw. operacja pomorska, której celem było rozbicie stacjonującej w tym regionie armii niemieckiej. Podczas tej wielotygodniowej kampanii odbita została m.in. Rumia.

Poprzednie odcinki:

Produkcja serialu realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, w którym projekt uzyskał 890 głosów mieszkańców. Łączny koszt jego realizacji to 35 tysięcy złotych.


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *