Imprezy, kultura i rozrywkaWiadomości

Pokaz filmów podróżniczych w MDK Rumia

Pokaz filmów podróżniczych w MDK Rumia
Reklama Reklama

Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza na Pokaz Filmów Podróżniczych Katarzyny Masin: “Indianie Kwakiutl” i “Podróż do Peru”.

Katarzyna Masin to archeolog, podróżnik i autorka filmów dokumentalnych pokazywanych m.in w telewizji PLANETE. Pani Katarzyna jest pierwszą Polką, która przejechała Kanadę od wschodniego do zachodniego wybrzeża, czyli od Montrealu na wyspę Alert Bay i z powrotem. W trakcie swojej kanadyjskiej wyprawy realizowała filmy dokumentalne o Indianach Ojibway, Blackfoot, Okanagan i Kwakiutl.

fot. katarzynamasin.eu

Podczas czwartkowego pokazu w Miejskim Domu Kultury zostaną wyświetlone jej dwa filmy dokumentalne: “Indainie Kwakiutl” oraz “Archeologiczna podróż do Peru – Tropami tajemnic”. Pierwszy z nich pokazuje magiczny świat Indian zachodniego wybrzeża Kanady. Ich niesamowite maski i totemy, świat duchów i opowieść o legendarnym pochodzeniu Indian Kwakiutl od wilków.

Drugi natomiast przedstawia podróż Pani Katarzyny w nieznane i nigdzie dotąd nie prezentowane stanowiska archeologiczne odkryte przez Polaków. Wśród nich znajduje sie się Tablada de Lurin, której odkrywcą jest polski profesor Krzysztof Makowski czy stolica państwa- Chancay, którą odnalazł krakowski archeolog dr Andrzej Krzanowski.

Katarzyna Masin:

“W filmie pokazałam m.in eksponaty z muzeum Włoskiej Misji Archeologicznej, która ściśle współpracuje z Ośrodkiem Badań Prekolumbijskich Uniwersytetu Warszawskiego. W muzeum zgromadzono zabytki należące do starożytnej kultury Nasca, twórców słynnych geoglifów. Zbiory z tego muzeum nie były dotąd pokazywane w żadnej TV na świecie.”

25 kwietnia (czwartek), godzina 18:00. Miejski Dom Kultury w Rumi (ul. Mickiewicza 19), 84-230 Rumia. Wstęp wolny!

Reklama Reklama
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *