KomunikatyWiadomości

Policja podsumowuje weekendowe akcje. Zatrzymano 20 praw jazdy.

Policja podsumowuje weekendowe akcje. Zatrzymano 20 praw jazdy.
Reklama Reklama

Policjanci na terenie powiatu wejherowskiego prowadzili działania w ruchu drogowym podczas minionego weekendu. Podczas trzech dni weekendu zatrzymali 20 praw jazdy, w tym 18 za przekroczenie prędkości na terenie zabudowanym.


Informacja prasowa Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie

Podczas minionego weekendu policjanci brali udział w działaniach “Prędkość” i “Bezpieczny pieszy”. Akcje te miały na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym, a zwłaszcza zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych i wyeliminowanie z ruchu tych, którzy kierują samochodem pod wpływem alkoholu lub narkotyków.

W czasie działań mundurowi realizowali kontrole prędkości, w wyniku których ujawnionych zostało 18 kierowców, którzy przekroczyli o ponad 50 km/h prędkość na obszarze zabudowanym. Wszystkim kierowcom zatrzymano prawa jazdy. Dwóm innym kierowcom zatrzymano prawa jazdy, brali oni udział w wypadkach drogowych. Ponadto policjanci zatrzymali kierowcę, który miał sądowy zakaz kierowania wszelkimi pojazdami mechanicznymi oraz dwóch poszukiwanych.

Sprawą kierowcy z sądowym zakazem zajmą się policjanci pionu dochodzeniowo – śledczego, którzy będą szczegółowo wyjaśniali okoliczności tego zdarzenia. Za naruszenie sądowego zakazu grozi kara pozbawienia wolności od 3 miesięcy do 5 lat.

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

+ 35 = 39