Wiadomości

Policja skontrolowała taksówki

Policja skontrolowała taksówki
Reklama Reklama

W piątek, 15 lutego, pomorscy policjanci przeprowadzili działania pod nazwą „Taxi”. Ich głównym celem było ujawnianie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób.


Akcja została przeprowadzona w piątek (15 lutego), na terenie całego województwa. Głównym celem działań funkcjonariuszy było ujawnianie i wyeliminowanie nieprawidłowości występujących w trakcie zarobkowego przewozu osób. Szczególny nacisk położono na usunięcie z ruchu pojazdów niesprawnych technicznie i uciążliwych dla środowiska. Pomorscy policjanci sprawdzili dokładnie dokumenty wymagane podczas świadczenia usługi, sprawność pojazdu oraz trzeźwość kierującego.

Policjanci w swoim komunikacie przypominają, że taksówkarzy obowiązują takie same przepisy jak wszystkich innych użytkowników dróg. Wieloletnie doświadczenie w prowadzeniu pojazdu nie zwalnia ich z konieczności respektowania przepisów ruchu drogowego.

Wyniki kontroli powinniśmy poznać wkrótce.

Źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *