Dla mieszkańca

Pomorscy policjanci podsumowują długi weekend

Pomorscy policjanci podsumowują długi weekend
Reklama Reklama

Policja w województwie pomorskim przez pięć ostatnich dni prowadziła wzmożone działania związane z długim (i jednocześnie – pierwszym wakacyjnym) weekendem. W trosce o bezpieczeństwo podróżujących na główne ciągi komunikacyjne skierowano więcej patroli.Od 19 do 23 czerwca policjanci ruchu drogowego w całym województwie pomorskim czuwali nad bezpieczeństwem na drogach. Funkcjonariusze koncentrowali się na podwyższeniu świadomości kierowców w zakresie właściwych zachowań na drodze, dostosowania prędkości do warunków na drodze oraz korzystania z pasów bezpieczeństwa.

Przez pierwszych 5 dni wakacji w naszym regionie doszło do 26 wypadków drogowych (dwukrotnie mniej, niż rok temu), w wyniku których zostało rannych 29 osób (w 2018 r.: 74), a dwie zginęły (w 2018 r.: 3). Więcej natomiast zatrzymano nietrzeźwych kierujących – aż 70.

Przed nami wakacje. Policja apeluje o rozważną i ostrożną jazdę. Wspólnie zadbajmy o bezpieczeństwo na naszych drogach.

źródło: pomorska.policja.gov.pl

Zobacz więcej na ten temat:


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.