Wiadomości

Porzucone szczeniaki, mętna Zagórska Struga i bezdomni na dworcu.

Porzucone szczeniaki, mętna Zagórska Struga i bezdomni na dworcu.
Reklama Reklama

Straż Miejska w Rumi opublikowała na swojej stronie raport podsumowujący najważniejsze wydarzenia i interwencje w tygodniu od 2 do 8 grudnia 2019 r. Oto wybrane z nich.W pierwszym tygodniu grudnia jedna z mieszkanek Rumi znalazła przywiązaną sukę na końcu ul. Strzeleckiej (Rumia Zagórze), a obok karton z czterema szczeniakami (na zdjęciu tytułowym). Swoje “znalezisko” zgłosiła funkcjonariuszom Straży Miejskiej. Psy odłowiono i wezwano technika weterynarii, który zabrał zwierzęta do schroniska. To kolejne tego typu zdarzenie w ostatnim czasie. Miesiąc temu strażnicy znaleźli pudełko z 5 małymi, które właściciel zostawił przy ul. Kosynierów.

Straż Miejska skontrolowała 10 zgłoszonych dymiących kotłowni. Ukarano 1 osobę za palenie niedozwolonych odpadów w piecu domowym na ul. Kwiatowej.  Funkcjonariusze zajęli się także problemem zaśmiecenia terenu wokół dawnego sklepu sieciowego na ul. Wybickiego. Właścicielom nakazano posprzątanie działki, a ci zobowiązali się do wynajęcia zewnętrznej firmy i uprzątnięcie śmieci do 20 grudnia 2019 r. 

5 grudnia (czwartek) jeden z symboli naszego miasta, rzeka Zagórska Struga, niosła mętną wodę. Strażnicy ustalili, że zanieczyszczenie pochodzi z terenu w górze rzeki, gdzie wynajęta firma umacnia brzegi na zlecenie Urzędu Miasta Rumi. Zanieczyszczenie okazało się naturalne. Po zakończeniu prac, woda w rzece szybko “powróciła do normy”.

W minionym tygodniu Straż Miejska w Rumi podejmowała interwencje wobec 5 bezdomnych. Jedną osobę z peronu Dworca PKP zabrało pogotowie ratunkowe do szpitala. Pozostałe osoby odmówiły przyjęcia pomocy MOPS.

Pełny raport znajdziesz na stronie https://sm.rumia.pl/.

Zobacz więcej:


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.