Wiadomości

Program Stypendia Pomostowe 2019

Program Stypendia Pomostowe 2019
Reklama Reklama

(Poniżej znajduje się informacja prasowa organizatora. Publikuję ją ze względów grzecznościowych, ale nie mam nic wspólnego z tą akcją. 🙂 – P.J.)

Fundacja Dla Was z siedzibą w Łężycach informuje o STYPENDIACH  POMOSTOWYCH dla tegorocznych zdolnych maturzystów. 
Program został zainicjowany w 2002 r. przez Polsko-Amerykańską Fundację Wolności w odpowiedzi na istotny problem społeczny, jakim jest wyraźna dysproporcja w dostępie do studiów między młodzieżą mieszkającą na wsi i w małych miastach – dla wielu uzdolnionych młodych ludzi próg szkoły wyższej jest trudny do przekroczenia głównie z powodu bariery materialnej.Adresatami Programu są młodzi ludzie, którzy zostali przyjęci na I rok studiów stacjonarnych (dziennych) w polskich akademickich uczelniach publicznych, realizowanych w trybie licencjackim, bądź jednolitym magisterskim i spełniają kilka kryterium:    

  • Są obywatelami polskimi lub posiadają Kartę Polaka.
  • Posiadają rekomendację Fundacji Dla Was.
  • Są zameldowani na terenie powiatu wejherowskiego, chojnickiego, puckiego lub kartuskiego (tereny wiejskie lub miasta do 20 tys. mieszkańców), co najmniej od 21.03.2017 r.
  • Pochodzą z rodzin, w których dochód w przeliczeniu na osobę lub dochód osoby uczącej się nie jest wyższy niż 1 688 zł brutto wyliczony z czerwca 2019 roku. Jeśli członkiem rodziny jest dziecko legitymujące się orzeczeniem o niepełnosprawności lub stopniu niepełnosprawności, do dochodu nie wlicza się świadczeń otrzymywanych w związku z ta niepełnosprawnością.
  • Wynik egzaminu maturalnego po przeliczeniu zgodnie z algorytmem wynosi minimum 90 punktów.

Ponadto kandydaci powinni być osobami zaangażowanymi w pracę na rzecz lokalnej społeczności – np. pracować jako wolontariusze, co będzie ważnym atutem w uzyskaniu rekomendacji Fundacji Dla Was. Prośby w tej sprawie kandydaci powinni kierować na adres kontakt@dlawas.org  tytuł e-maila Stypendia pomostowe. Prośbę o rekomendację należy złożyć do 08 sierpnia 2019 roku.

Stypendium na I rok studiów wynosi 5.000 zł i jest wypłacane w 10 miesięcznych ratach po 500 zł.

Wszelkie informacje na temat Programu stypendialnego wraz z niezbędnymi formularzami dostępne są na stronie Fundacji Dla Was – www.dlawas.org  jak również na stronie www.stypendia-pomostowe.pl

źródło: informacja prasowa / Fundacja Dla Was

Reklama Reklama

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor.

Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *