Wiadomości

Rekordowa niedziela w Rumi!

Rekordowa niedziela w Rumi!
Reklama Reklama

To była imponująca niedziela w wykonaniu mieszkańców Rumi! 13 stycznia zebrano ponad 72 litry krwi i (według wstępnych informacji) ponad 92 tysiące złotych na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy! Organizatorzy już teraz poinformowali, że to najlepszy rezultat w historii miasta.

Podczas sobotniej zbiórki krwi, prowadzonej w Szkole Podstawowej nr 9 im. Karola Borchardta oraz w hali MOSiR Rumia, zgłosiło się aż 203 ochotników. Do poboru ostatecznie dopuszczono 160 osób, które oddały aż 72 litry krwi! To o ponad 10 litrów więcej, niż podczas analogicznej zbiórki rok temu!

Zobacz: Rumscy krwiodawcy ratują życie

Krew jest lekiem, którego nie da się wyprodukować w laboratorium. Dlatego tak ważne jest, żeby propagować honorowe krwiodawstwo i zachęcać do oddawania krwi.– mówi  Anna Jaźwińska-Curyłło, dyrektor do spraw medycznych RCKiK w Gdańsku.

Równie dobrze wygląda kwota zebrana podczas finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Według wstępnych szacunków, na terenie Rumi zebrano 92 622,00 zł! Dokładną sumę mamy poznać jeszcze w tym tygodniu.
W 27 finale fundusze zbierano na zakup sprzętu dla specjalistycznych szpitali dziecięcych. Są to placówki z oddziałami II oraz III stopnia referencyjności, czyli takie, które mogą dokonać specjalistycznej diagnozy oraz udzielić pomocy medycznej najciężej chorym dzieciom. Na charytatywne aukcje trafiły m.in. gadżety przekazane przez gwiazdy: Marcina Gortata, Ewę Chodakowską, czy Beatę Kozidrak i zespół Bajm.

Zobacz:
WOŚP zagra w Rumi
Gwiazdy przekazały gadżety na licytację WOŚP

Reklama Reklama

Miasto na oficjalnym profilu na Facebooku odniosło się do niedzielnych wydarzeń podczas finału WOŚP w Gdańsku, gdzie doszło do ataku nożownika na prezydenta miasta, Pawła Adamowicza:

“Ogromne wyrazy wsparcia kierujemy do rodziny prezydenta Gdańska Pawła Adamowicza, który padł ofiarą brutalnego ataku. Mamy nadzieję, że dzięki pomocy lekarzy prezydent szybko odzyska zdrowie.
W związku z atakiem na prezydenta i koniecznością zabezpieczenia krwi, apelujemy również do mieszkańców Rumi i okolic, by honorowo oddawali życiodajny płyn. Apel skierowany jest przede wszystkim do osób z grupą krwi O RhD- (minus).”
(profil Miasto Rumia, 14.01.2019 r., godz. 7:23, https://www.facebook.com/RumiaUM/posts/1057921607720625)

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

53 − = 51