Dla mieszkańcaInwestycjeWiadomości

Rewitalizacja Zagórza w Rumi. Znamy termin i wykonawcę!

Rewitalizacja Zagórza w Rumi. Znamy termin i wykonawcę!
Reklama Reklama

Poznaliśmy firmę, która zajmie się rewitalizacją i rozbudową osiedla Zagórze na terenie Rumi! Miastu udało się rozstrzygnąć przetarg i podpisać umowę z wykonawcą.Aktualizacja (4.03.2020):

Miasto podpisało umowę na rewitalizację Rumi Zagórza.

Budową boisk, placów zabaw, ścieżek rowerowych, chodników, miejsc integracji oraz wiat przystankowych zajmie się firma MTM SA. Firma ma doświadczenie w takich zadaniach, realizowała m.in. rewitalizację w Gdyni. Prace mają wkrótce ruszyć, i zakończą się najpóźniej w czerwcu 2021 roku. Koszt inwestycji to prawie 11,6 mln zł.

fot. Urząd Miasta Rumi

Jak opisywałem Wam w jednym z poprzednich wpisów, kontrahentów zainteresowanych wykonaniem kompleksowego zagospodarowania oraz rozbudowę infrastruktury komunalnej na terenie osiedla Zagórze poznaliśmy 10 stycznia 2020 r..

Po zbadaniu ofert, jako najkorzystniejsza została wybrana propozycja firmy Budowlano-Drogowej MTM SA, która koszt wykonania robót oszacowała na 11 591 198,96 zł. Do przetargu wystartowało także przedsiębiorstwo Eurovia Polska SA, z wyceną na 13 244 224,36 zł. Warto zaznaczyć, że obie kwoty są wyższe, niż ta, jaką pierwotnie zamierzano przeznaczyć na inwestycję (łącznie 10 098 486,25 zł).

Rewitalizacja Zagórza. Po co to i dlaczego?

Prace przy rewitalizacji Zagórza mają polegać m.in. na budowie nowoczesnych boisk, placów zabaw, nowych ścieżek rowerowych, chodników, miejsc integracji oraz wiat przystankowych.

Głównym celem projektu jest aktywizacja społeczno-zawodowa dzielnicy Zagórze, borykającej się między innymi ze sporym bezrobociem. Mieszkańcom mają pomóc realizowane szkolenia zawodowe, warsztaty, konsultacje oraz specjalistyczne porady. Do tej pory na jego realizację miastu udało się pozyskać ponad 13 milionów złotych i wyremontować 10 budynków wielorodzinnych oraz zbudować kładkę pieszo-rowerową nad Zagórską Strugą. Utworzony został także Klub Integracji Społecznej Zagórze oraz Centrum Usług Społecznych Zagórze – oba podmioty działają przy ul. Młyńskiej 8.

Reklama Reklama

Przetarg na przebudowę Wzgórza Markowca w Rumi. Do dwóch razy sztuka?

Urzędnicy zapowiedzieli już, że wkrótce zostanie ogłoszony kolejny przetarg na przebudowę Wzgórza Markowca w Rumi. Pierwszy przetarg na jej rewitalizację został ogłoszony 9 października 2019 r.. Niestety, wówczas żaden z wykonawców nie zdecydował się złożyć oferty.

Projekt zakłada kompleksowe zagospodarowanie wzgórza, w tym stworzenie ścianki wspinaczkowej z wieżą widokową, ścieżek historyczno-edukacyjnych, mini trawersu, trasy kolarstwa górskiego, górki saneczkowej oraz schodów terenowych. Według planów, wszelkie prace powinny się zakończyć do 2022 roku.

Szczegóły na temat rozstrzygnięcia postępowania dot. kompleksowego zagospodarowania oraz rozbudowę infrastruktury komunalnej na terenie osiedla Zagórze oraz wyboru najkorzystniejszej oferty możecie sprawdzić na stronie Biuletynu Informacji Publicznej w Rumi.


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *