Rumia Biega 2022. Absolutny rekord!

W październiku odbyła się kolejna edycja biegu z cyklu Rumia biega – biegaj razem z nami! Jego uczestnicy biegiem, truchtem i marszem pokonali trasę na bieżni Stadionu MOSiR w Rumi.

Rumia Biega

MOSiR Rumia po raz kolejny już zaprosił dzieci, młodzież i dorosłych do wspólnego biegania na świeżym powietrzu. W wydarzeniach z cyklu Rumia Biega może wziąć każdy mieszkaniec, bez względu na swoją kondycję czy umiejętności. Nie ma przegranych i pokonanych – wygrywają wszyscy. Tu nie liczy się rywalizacja, tylko ruch i aktywność na świeżym powietrzu przez 30 minut. Bieg odbywa się po bieżni Stadionu Miejskiego w Rumi (ul. Mickiewicza 43), przy akompaniamencie muzyki. Na koniec organizatorzy przewidują słodkie niespodzianki oraz nagrody.

Tym razem wydarzenie zbiegło się w czasie z rocznicą nadania praw miejskich Rumi. W piątek (7 października), w godzinach od 17.00 do 19.00, na starcie stawiło się aż 500 osób! Podobnie jak rok temu, w październiku został pobity rekord frekwencji! Poprzedni wynosił 230 uczestników.

Jak na obchody urodzin przystało, ostatnim punktem programu było losowanie. Bez względu na długość pokonanego dystansu, na uczestników czekały atrakcyjne nagrody rzeczowe: markowe plecaki sportowe, kijki do nordic walkingu, vouchery, bony podarunkowe, piłki siatkowe i do gry w kosza, ekotorby, czekolady, bidony i wiele innych.

Rumia Biega – tak było w 2022 roku (zdjęcia):

(źródło: MOSiR Rumia)

Więcej o sporcie i rekreacji w Rumi

Reklama Reklama

Wydarzenia sportowe, sportowe sukcesy mieszkańców Rumi, aktualności na temat rumskich klubów, a także ich historia. Wszystko dla fana lokalnego sportu! Sprawdź kategorię na blogu: SPORT.

Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

1 Comment

  1. Reklama Reklama
  2. Rumia biega i Rumianki i Rumianie chętnie reprezentują nasze miasto na różnych iwentach sportowych.
    Co tydzień w sobotę przez społeczność organizowany jest bezpłatny bieg. Zawsze w tym samym miejscu, w parku , o tej samej porze 9:00 , atmosfera rodzinna zapraszamy 😊 można biegać, truchtać, chodzić z koleżanką , kolegą, wózkiem, 🐶🐶

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *