Historia RumiSerial dokumentalny o RumiWiadomości

Rumia miastem! (Śladami Dawnej Rumi, odcinek 21)

Rumia miastem! (Śladami Dawnej Rumi, odcinek 21)
Reklama Reklama

W 21. odcinku serialu dokumentalnego “Śladami Dawnej Rumi” tematem głównym są trudne lata powojenne 1945-1954.Seria “Śladami dawnej Rumi” zaplanowana została na 24 odcinki (2 miesięcznie), które będą systematycznie umieszczane na platformie YouTube. Jej przygotowaniem zajmuje się Darek Rybacki, wcześniej m.in. autor bloga Szum Rumi (niestety, już nieistniejącego). Kopie epizodów na nośnikach cyfrowych trafią do zbiorów Miejskiego Domu Kultury w Rumi, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi, Domu Kultury SM Janowo oraz placówek oświatowych.

Śladami Dawnej Rumi. Odcinek 21. :

Opis odcinka: Bilans walk z marca 1945 roku był dla Rumi tragiczny. Zabudowania Białej Rzeki zostały zmiecione z powierzchni ziemi. Podobny los spotkał lotnisko. Zniszczenia nie ominęły również Starej Rumi, Janowa, Zagórza czy Szmelty. Zaraz po wojnie rozpoczęto odbudowę miasta, Rumia powoli powstawała z ruin. Było to już jednak zupełnie inne miejsce niż przed wojną…

Poprzednie odcinki:

Produkcja serialu realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, w którym projekt uzyskał 890 głosów mieszkańców. Łączny koszt jego realizacji to 35 tysięcy złotych.


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *