Dla mieszkańcaWiadomości

Rumia złożyła hołd Żołnierzom Wyklętym

Rumia złożyła hołd Żołnierzom Wyklętym
Reklama Reklama

Pierwszego marca w całej Polsce obchodzimy Narodowy Dzień Pamięci „Żołnierzy Wyklętych”. Miejskie uroczystości odbyły się także w Rumi.

Dziś w Parafii pod wezwaniem Podwyższenia Krzyża Świętego odbyła się msza święta w intencji Ojczyzny. Po nabożeństwie złożono kwiaty pod pomnikiem Armii Krajowej. W uroczystościach uczestniczyli uczniowie z lokalnych szkół oraz przedstawiciele władz miasta.

Ariel Sinicki, przewodniczący rady miejskiej:

“Żołnierze Wyklęci walczyli o wolną, niezawisłą i niepodległą Polskę. Biorąc udział w uroczystościach, oddajemy im hołd i upamiętniamy ich postawę. W Rumi obchodzimy to święto nie tylko poprzez oficjalne uroczystości, ale także organizujemy jeden z największych w Polsce biegów „Tropem Wilczym”, w którym co roku uczestniczy kilkuset mieszkańców.”

Więcej na temat biegu znajdziecie tutaj.

Swoje obchody święta zapowiedziało także stowarzyszenie Narodowa Rumia. Dziś o godzinie 19:00 ulicami miasta przejdzie Marsz Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Wydarzenie rozpocznie się po mszy w Sanktuarium Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych i zakończy pod pomnikiem Armi Krajowej.

Źródło: rumia.eu/stowarzyszenie Narodowa Rumia

Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + 2 =