Wiadomości

Rumianie reprezentują Polskę! Trwa Eurofestiwal Odysei Umysłu!

Rumianie reprezentują Polskę! Trwa Eurofestiwal Odysei Umysłu!
Reklama Reklama

Uczniowie Ekologicznej Szkoły Społecznej w Rumi reprezentują Polskę na 27. Eurofestiwalu Odysei Umysłu!


Odyseja Umysłu to przyjazny program edukacyjny realizowany w formie międzynarodowego konkursu, w którym co roku bierze udział kilkadziesiąt tysięcy uczniów i studentów z całego świata. Patronat nad polską edycją sprawuje Minister Edukacji Narodowej.

Tegoroczny Eurofestiwal odbywa się od 25 do 30 kwietnia, w Rosji (Petrovskoye k. Petersburga). Jego celem jest rozwój zdolności twórczych, jakie posiada każdy młody człowiek. Dzieci i młodzież uczą się kreatywnego i krytycznego myślenia, angażując grupy uczestników w proces twórczego rozwiązywania problemów rozbieżnych – czyli takich, które rozwiązać można na wiele sposobów.

Za kilka tygodni, w maju, inna drużyna z tej szkoły pojedzie reprezentować nasz kraj na finałach światowych, które odbędą się w Stanach Zjednoczonych. O zbiórce pieniędzy na ten cel pisałem tutaj.

źródło: Urząd Miasta Rumi, opracowanie własneReklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *