Historie i sukcesy mieszkańców RumiWiadomości

Rumscy uczniowie trzecią drużyną w Polsce!

Rumscy uczniowie trzecią drużyną w Polsce!
Reklama Reklama

Młodzież z I LO im. Książąt Pomorskich w Rumi zajęła trzecie miejsce w ogólnopolskim konkursie historycznym „Nie jestem żadną bohaterką. Irena Sendlerowa na tle historii II wojny światowej na ziemiach polskich”. 

Konkurs został zorganizowany przez łódzki oddział Instytutu Pamięci Narodowej. W pierwszym etapie wzięło udział 81 szkół, z których do drugiego przeszło 18. Rumscy uczniowie, w składzie: Lucyna Hinc, Michał Skowroński oraz Rafał Wąż zakwalifikowali się do II etapu konkursu redagując gazetkę o życiu i działalności Ireny Sendlerowej. Grupa została przygotowana przez panią Mirosławę Pałubicką. 

Dzięki uzyskanej nominacji, zespół wyjechał do Łodzi, gdzie w dawnym Pałacu Poznańskich wziął udział w wielkim finale. Młodzież z I LO wykazała się ogromną wiedzą z zakresu II wojny światowej. Różnice między kolejnym stopniami podium były minimalne, dlatego trzecie miejsce to ogromny sukces. Gratulacje! 🙂 

(źródło: LO nr 1 w Rumi, rumia.eu, opracowanie własne)

Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 5 = 4