InwestycjeWiadomości

Rusza budowa węzła Centrum w Rumi. 👨‍🔧 Będą utrudnienia w ruchu! ☹️

Rusza budowa węzła Centrum w Rumi. 👨‍🔧 Będą utrudnienia w ruchu! ☹️
Reklama Reklama

Rozpoczęła się budowa węzła integracyjnego w centrum Rumi (przy dworcu PKP). Kierowcy i piesi będą musieli się liczyć z utrudnieniami w ruchu.

Wykonawca przygotowuje się do rozpoczęcia budowy węzła integracyjnego w centrum Rumi (przy dworcu PKP). Prace ruszają we wtorek 9 sierpnia. Jak zapowiada urząd miasta, w pierwszej kolejności nastąpi przebudowa ronda im. harcmistrza Alojzego Voigta, które do tej pory uniemożliwiało zjazd na parking Castoramy. Równolegle ruszy remont odcinka ul. Starowiejskiej – od ronda do skrzyżowania z ul. Dąbrowskiego. Ten etap prac potrwa co najmniej do końca roku.

Co to oznacza dla kierowców? Ulica Starowiejska będzie wyłączona z ruchu na odcinku od ronda do wjazdu na stację benzynową. Ruch w obie strony zostanie poprowadzony przez pętlę autobusową.

Utrudnienia odczują też piesi. Z powodu remontu niedostępny będzie chodnik biegnący od stacji benzynowej do skrzyżowania z ul. Abrahama.

Tak wygląda zakres prac i utrudnienia przedstawione na grafice przygotowanej przez urząd:

Zmiany w funkcjonowaniu linii ZKM Gdynia i MZK Wejherowo

W związku z rozpoczęciem I etapu przebudowy fragmentu ul. Starowiejskiej w Rumi oraz pętli Rumia Dworzec PKP, od 9 sierpnia 2022 r. (wtorek) przez ok. 3 miesiące wprowadzone zostają zmiany w funkcjonowaniu komunikacji miejskiej.

Reklama Reklama

Zmianie ulegają stanowiska (mówiąc kolokwialnie “przystanki” początkowe i końcowe) linii ZKM M i 86 oraz linii 9, obsługiwanej przez MZK Wejherowo.

  • stanowisko końcowo-początkowe dla linii M: Rumia Dworzec PKP 06 będzie przeniesione na dotychczasowe stanowisko linii 9 MZK Wejherowo.
  • linia 86 w kierunku Dębogórza-Wybudowania: Rumia Dworzec PKP 90 będzie ruszała z tymczasowego stanowiska przy pawilonach handlowych, naprzeciwko Punktu Sprzedaży Biletów ZKM. To samo stanowisko obowiązuje również dla linii 9 MZK Wejherowo.

Stanowisko dla linii 86 w kierunku Cmentarza Komunalnego oraz stanowiska pozostałych linii ZKM w Gdyni na pętli Rumia Dworzec PKP nie ulegają zmianie.

Jak będzie wyglądać nowy węzeł Centrum?

Więcej o samej inwestycji możecie przeczytać w osobnym wpisie (kliknij, aby przejść).

Co jeszcze buduje się w Rumi?

Jakie inwestycje zaplanowano w Rumi? Co buduje się w mieście Rumia? Sprawdźcie wiadomości o inwestycjach, przetargach, remontach, modernizacjach i nowych miejscach biznesowych w Rumi.

(wpis przygotowałem na podstawie materiałów Urzędu Miasta Rumi)

Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

38 + = 48