Dla mieszkańcaInwestycje

Ruszył przetarg na przebudowę ul. Kazimierskiej

Ruszył przetarg na przebudowę ul. Kazimierskiej
Reklama Reklama

W ostatnich dniach został ogłoszony przetarg na budowę układu drogowego na terenach inwestycyjnych w północnej części Rumi. Roboty zaplanowano na odcinku od ul. Kazimierskiej do ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, najważniejsze prace mogą zakończyć się pod koniec listopada bieżącego roku.


O planowanej inwestycji zrobiło się głośno na początku lutego. Wówczas, podczas sesji Rady Miejskiej Rumi (31 stycznia), radni przegłosowali dwie niezwykle ważne uchwały, dotyczące przeniesienie własności gruntów należących do miasta o wartości blisko 2 milionów złotych do Spółki Rumia Invest Park oraz zasilenia budżetu spółki kwotą 14 milionów złotych.

Zobacz: 14 milionów złotych na przebudowę ulicy Kazimierskiej w Rumi

Jak zapewnia miasto, realizacja przebudowy jest kluczowa dla rozwoju terenów przemysłowych zlokalizowanych przy ulicy Kazimierskiej oraz Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego. Przedsięwzięcie, realizowane przez spółkę Rumia Invest Park, ma docelowo przyciągnąć do miasta więcej inwestorów, a co za tym idzie: kolejne miejsca pracy i nowe regularne wpływy z podatków do budżetu miasta.

Przetarg dostępny jest tutaj: http://rumiainvest.pl/przetargi/. Termin składania ofert mija 4 marca 2019 roku, o godzinie 10:30.

Autor: Paweł Jałoszewski

Reklama Reklama
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

6 + = 16