Ruszył przetarg na przebudowę ul. Kazimierskiej

Reklama Reklama

W ostatnich dniach został ogłoszony przetarg na budowę układu drogowego na terenach inwestycyjnych w północnej części Rumi. Roboty zaplanowano na odcinku od ul. Kazimierskiej do ul. Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego. Jeśli wszystko pójdzie zgodnie z planem, najważniejsze prace mogą zakończyć się pod koniec listopada bieżącego roku.

O planowanej inwestycji zrobiło się głośno na początku lutego. Wówczas, podczas sesji Rady Miejskiej Rumi (31 stycznia), radni przegłosowali dwie niezwykle ważne uchwały, dotyczące przeniesienie własności gruntów należących do miasta o wartości blisko 2 milionów złotych do Spółki Rumia Invest Park oraz zasilenia budżetu spółki kwotą 14 milionów złotych.

Zobacz: 14 milionów złotych na przebudowę ulicy Kazimierskiej w Rumi

Jak zapewnia miasto, realizacja przebudowy jest kluczowa dla rozwoju terenów przemysłowych zlokalizowanych przy ulicy Kazimierskiej oraz Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego. Przedsięwzięcie, realizowane przez spółkę Rumia Invest Park, ma docelowo przyciągnąć do miasta więcej inwestorów, a co za tym idzie: kolejne miejsca pracy i nowe regularne wpływy z podatków do budżetu miasta.

Przetarg dostępny jest tutaj: http://rumiainvest.pl/przetargi/. Termin składania ofert mija 4 marca 2019 roku, o godzinie 10:30.

Reklama Reklama

Dodaj komentarz