Sport i zdrowieWiadomości

Ruszyły zapisy do Biegu Tropem Wilczym

Ruszyły zapisy do Biegu Tropem Wilczym
Reklama Reklama

Tegoroczny Bieg Pamięci Żołnierzy Wyklętych “Tropem Wilczym” odbędzie się w ponad 360 miastach w całej Polsce oraz zagranicą. Jego celem jest oddanie hołdu żołnierzom polskiego podziemia antykomunistycznego i antysowieckiego działającego w latach 1944 – 1963 w obrębie przedwojennych granic RP oraz popularyzacja wiedzy na ten temat. Zgodnie z wyborem organizatorów, w tym roku będą to:

  • Jerzy Stawski – Kapitan Wojska Polskiego i Konspiracyjnego Wojska Polskiego,
  • Władysław „Siła” Nowicki – żołnierz Armii Krajowej oraz Zrzeszenia „Wolność i Niezawisłość”,
  • Barbara Otwinowska – sanitariuszka i łączniczka AK,
  • Antoni Heda – dowódca oddziałów partyzanckich ZWZ i AK, generał brygady Wojska Polskiego,
  • Leon Lech Breynar (Paweł Jasienica) – oficer Armii Krajowej,
  • Stanisława Rachwałowa – wywiadowczyni polskiej konspiracji.

Bieg odbędzie się 3 marca 2019 roku. Jest to wydarzenie bez rywalizacji sportowej, dlatego w biegu może wziąć udział każda osoba, bez względu na wiek. Start zawodników nastąpi o godz. 12.05, spod Ronda Armii Krajowej. Długość trasy wynosi 1963 metry (dystans biegu związany jest z rokiem śmierci ostatniego żołnierza wyklętego, Józefa Franczaka).

Rok temu do biegu zapisał się komplet zawodników, czyli ok. 750 osób. 🙂
(fot. Paweł Jałoszewski)

Zapisy odbywają się na stronie: https://elektronicznezapisy.pl/event/3379/strona.html. Uczestnictwo w biegu jest płatne 20 zł za każdego uczestnika (obowiązuje limit 650 biegaczy). W tej cenie każdy zarejestrowany uczestnik otrzyma pakiet startowy, składający się m.in. z koszulki oraz pamiątkowego medalu.

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *