Wiadomości

“Samowolka budowlana” i wałęsający się wilk

“Samowolka budowlana” i wałęsający się wilk
Reklama Reklama

W minionym tygodniu funkcjonariusze straży miejskiej w Rumi zajmowali się m.in. sprawą szopy zbudowanej przy ul. Tkackiej. Według zgłoszenia, miały się w niej gromadzićosoby spożywające alkohol. Zainteresowanie mieszkańca przy ul. Owsianej wzbudziło także zwierzę przypominające wilka – aż dwukrotnie. 🙂

“Szanowni rodzice – rozbierzcie z synami tę szopę zanim zaczną się kłopoty” – zaapelowali strażnicy miejscy do autorów “budowli” przy ulicy Tkackiej w Rumi (okolice cmentarza komunalnego). Budka zrobiona z palet, kijów i desek stanęła pod koniec stycznia. Służby w ostatnich dniach otrzymały zgłoszenie dotyczące spożywania alkoholu w tym miejscu, co jednak nie zostało potwierdzone.

Jak wygląda “samowolka” (bo na samowolę jednak trochę za mała skala :)) w wykonaniu mieszkańców? Otóż tak:

Szopa z desek przy ul. Tkackiej w Rumi wzbudziła zainteresowanie strażników. (fot. Straż Miejska w Rumi)

Młodzież szuka sobie zajęcia. (…) Budowniczowie chyżo uciekli, gdy zobaczyli nadjeżdżających strażników – komentuje zdarzenie Roman Świrski, Komendant Straży Miejskiej w Rumi, w komunikacie opublikowanym 1 lutego na oficjalnej stronie jednostki.

Wilk w Rumi, który okazał się nie być wilkiem

Na ul. Owsianej 30 i 31 stycznia (sobota i niedziela) mieszkańcy zgłaszali wałęsającego się…wilka. Ostatecznie, wilkiem okazał się wilczur (owczarek niemiecki). Właściciel psa otrzymał mandat.

Z innych interwencji dotyczących zwięrząt: dwa razy zgłaszano pokazujące się dziki na ul. Młyńskiej. Zwierzęta same odeszły do lasu. Strażnicy zostali także poinformowani o “kulejącym jelonku” na łące w okolicy ul. Truskawkowej. Wezwany technik weterynarii stwierdził, że zwierzę jest zdrowe i normalnie żeruje.

Zobacz: Dziki w Rumi. Czy miasto w jakiś sposób walczy z problemem?

Reklama Reklama

70 wykroczeń, 22 mandatów, 26 pouczeń

W tygodniu od 25 do 31 stycznia 2021 r. Straż Miejska w Rumi odbyła 38 patroli zmotoryzowanych. Odbyło się też 5 służb w budynku Urzędu Miasta. Działania patroli pozwoliły ujawnić 70 wykroczeń, z których 22 zakończyło się mandatami karnymi, a 26 pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego. Skierowano do sądu 2 wnioski o ukaranie. Wykonano 79 interwencji zleconych przez obywateli, 22 osoby wylegitymowano. Dokonano też 80 sprawdzeń miejsc uznanych za zagrożone. W dniu 31 stycznia Straż Miejska w Rumi odbyła dodatkową zmianę składającą się z 2 patroli celem zapewnienia bezpieczeństwa wolontariuszom zbierającym datki społeczeństwa na WOŚP.

Zobacz: WOŚP Rumia 2021. Finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Rumi

(wpis opracowałem na podstawie informacji w komunikacie Ważniejsze wydarzenia tygodnia od 25 do 31 stycznia 2021 r. ze strony Straży Miejskiej w Rumi)

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *