Historia RumiSerial dokumentalny o Rumi

Serial dokumentalny “Śladami dawnej Rumi” (odcinek 1)

Serial dokumentalny “Śladami dawnej Rumi” (odcinek 1)
Reklama Reklama

Dziś w serwisie YouTube swoją premierę miał (moim zdaniem) pierwszy tak przystępny serial dokumentalny o historii naszego miasta, zatytułowany “Śladami dawnej Rumi”. Gorąco polecam. 🙂


Produkcja serialu realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, w którym projekt uzyskał 890 głosów mieszkańców. Łączny koszt jego realizacji to 35 tysięcy złotych.

Seria zaplanowana została na 24 odcinki (2 miesięcznie), które będą systematycznie umieszczane na platformie YouTube.  Jej przygotowaniem zajmuje się Darek Rybacki, wcześniej m.in. autor bloga Szum Rumi (niestety, już nieistniejącego). Kopie epizodów na nośnikach cyfrowych trafią do zbiorów Miejskiego Domu Kultury w Rumi, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi, Domu Kultury SM Janowo oraz placówek oświatowych.

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Jeden komentarz

  1. Jedna uwaga. Prahistoria i historia to nie to samo. Historia się liczy od pierwszej wzmianki na piśmie. W tym programie prowadzący często niepoprawnie używa pojęcie historia.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *