Historia RumiSerial dokumentalny o Rumi

Serial dokumentalny Śladami dawnej Rumi (odcinek 10)

Serial dokumentalny Śladami dawnej Rumi (odcinek 10)
Reklama Reklama

W przeszłości na terenie Rumi znajdowało się wiele interesujących miejsc, o których z biegiem lat niemal całkowicie zapomniano. Jednym z nich jest leśna restauracja o nazwie „Auer-hahn” (tłum. głuszec). Obiekt znajdował się przy brukowanej drodze łączącej Rumię ze Zbychowem, w pobliżu Góry Markowca. Jaka jest historia restauracji i jakie tajemnice się z nią wiążą?Seria zaplanowana została na 24 odcinki (2 miesięcznie), które będą systematycznie umieszczane na platformie YouTube. Jej przygotowaniem zajmuje się Darek Rybacki, wcześniej m.in. autor bloga Szum Rumi (niestety, już nieistniejącego). Kopie epizodów na nośnikach cyfrowych trafią do zbiorów Miejskiego Domu Kultury w Rumi, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi, Domu Kultury SM Janowo oraz placówek oświatowych.

Śladami Dawnej Rumi. Odcinek 10. „Luftkurort Sagorsch cz. 2”:

Poprzednie odcinki:

Produkcja serialu realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, w którym projekt uzyskał 890 głosów mieszkańców. Łączny koszt jego realizacji to 35 tysięcy złotych.


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *