Historia RumiSerial dokumentalny o Rumi

Serial dokumentalny Śladami dawnej Rumi (odcinek 8)

Serial dokumentalny Śladami dawnej Rumi (odcinek 8)
Reklama Reklama

W historii Rumi jest kilka przełomowych momentów, a jednym z nich jest rok 1870. O tym, co się wydarzyło w tym czasie, przyspieszając znacznie rozwój gospodarczy i cywilizacyjny miasta, dowiecie się z kolejnego odcinka serii „Śladami dawnej Rumi”.Seria zaplanowana została na 24 odcinki (2 miesięcznie), które będą systematycznie umieszczane na platformie YouTube. Jej przygotowaniem zajmuje się Darek Rybacki, wcześniej m.in. autor bloga Szum Rumi (niestety, już nieistniejącego). Kopie epizodów na nośnikach cyfrowych trafią do zbiorów Miejskiego Domu Kultury w Rumi, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi, Domu Kultury SM Janowo oraz placówek oświatowych.

Śladami Dawnej Rumi. Odcinek 8. “Dzieje linii kolejowej w czasach pruskich (1870-1918 r.)”:

Poprzednie odcinki:

Produkcja serialu realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, w którym projekt uzyskał 890 głosów mieszkańców. Łączny koszt jego realizacji to 35 tysięcy złotych.


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *