Imprezy, kultura i rozrywka

Spektakl “Edyp” w MDK w Rumi

Spektakl “Edyp” w MDK w Rumi
Reklama Reklama

Miejski Dom Kultury w Rumi zaprasza 22 marca (piątek) na Spektakl Teatralny pt. “Edyp”, na podstawie tragedii greckiej Sofoklesa. Wstęp wolny!

Mieszkańców Teb dotknęła klątwa bogów. Miasto wyludnia się, zaraza odbiera życie dzieciom i starcom. Głód sprawia, że niedawno silni mężczyźni stają się cieniem samych siebie. W takich okolicznościach Edyp – władca, postanawia wysłać brata swej żony, Kreona do Delf, aby wyrocznia dała odpowiedź jak ratować miasto. Jednak to nie w Delfach jest odpowiedź na nurtujące króla i jego poddanych pytanie. To Teby – miasto przeklęte i jego władca są odpowiedzią na wszystkie pytania.
Edyp jest sam. Musi stawić czoła zagadkom, które bogowie na niego zsyłają. Jest sam, bo sam być chce. Buduje wokół siebie mur podejrzeń i knowań, zniechęcając wszystkich dookoła. Tworzy w swojej głowie obrazy, które doprowadzają do ostatecznej klęski nie tylko jego najbliższych, ale i jego samego.

Tragedia Sofoklesa od dwóch i pół tysiąca lat zaskakuje swoja aktualnością. Jest studium upadku władzy i człowieka, który odgradza się od innych i zamyka w swoim świecie, pełnym podejrzliwości i nieufności. Odgrodzony nie daje sobie pomóc i coraz bardziej wierzy w słowa, że gdy o nim mowa – „nigdy się nie myli”. Kim jest ten człowiek? Królem? Mężem? Synem? Zabójcą?

Reżyseria i opracowanie tekstu: Piotr Lewicki, Muzyka: Paweł Pochyluk, Przygotowanie chóru: Marzena Graczyk, Obsada: Joanna Ryduchowska-Wrzałęk, Angelika Weichbrodt, Ewelina Machalewska, Agnieszka Lubocka, Agnieszka Skawińska, Piotr Lewicki.

Spektakl zostanie wystawiony 22.03.2019r (piątek), godz. 18.00, w Miejskim Dom Kultury w Rumi (ul. Mickiewicza 19). Wstęp wolny!

opracował: Paweł Jałoszewski, źródło: MDK Rumia

Reklama Reklama
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *