Wiadomości

Spokojnie w Sylwestra i Nowy Rok

Spokojnie w Sylwestra i Nowy Rok
Reklama Reklama

Straż Miejska w Rumi podsumowała pierwszy tydzień 2019 roku. Wygląda na to, że powitanie nowego roku odbyło się w spokojnej i bezpiecznej atmosferze. W tym roku nie organizowano miejskiej zabawy, dlatego mieszkańcy bawili się w lokalach i domach prywatnych. Służby pracowały całą dobę.

Od 31 grudnia 2018 r. do 6.01.2019 r. działania patroli pozwoliły ujawnić 56 wykroczeń, które w 33 przypadkach zakończyły się pouczeniami lub innymi środkami oddziaływania wychowawczego, a w 6 mandatami karnymi i 10 wnioskami o ukaranie do sądu. Wykonano 67 interwencji zleconych przez obywateli. Wylegitymowano 11 osób, a 56 razy kontrolowano miejsca uznane za zagrożone.

W omawianym okresie podjęto interwencje wobec 12 osób, które albo publicznie spożywały alkohol (4 osoby pouczono, a przeciwko 5 skierowano wnioski o ukaranie do sądu), albo nietrzeźwe leżały w miejscach publicznych (2 osoby pouczono, a przeciwko jednej skierowano wniosek o ukaranie do sądu).

Warto przypomnieć, że 31 grudnia 2018 roku i 1 stycznia 2019 roku w naszym mieście nie obowiązywał zakaz używania środków pirotechnicznych przez osoby prywatne. Te musiały być jednak użyte w taki sposób, aby nie zakłócać porządku w komunikacji na jezdni, chodnikach czy parkingach, a przede wszystkim- nie naruszać przepisów przeciwpożarowych.

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

14 + = 20