Dla mieszkańcaWiadomości

Stadion miejski w Rumi na nowo. Odbiór jeszcze w czerwcu?

Stadion miejski w Rumi na nowo. Odbiór jeszcze w czerwcu?
Reklama Reklama

Wszystko wskazuje na to, że po 32 latach Rumia w końcu będzie mogła pochwalić się nowoczesnym stadionem! Miasto opublikowało kolejne informacje na temat przebiegu inwestycji.Jak poinformowało we wtorek (18 czerwca) miasto, przebudowa bieżni lekkoatletycznej dobiega już końca. W poniedziałek testowane było oświetlenie, natomiast jeszcze do końca czerwca b. r. ma nastąpić odbiór techniczny obiektu.

fot. Urząd Miasta Rumi

Modernizacja stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza 49 rozpoczęła się w sierpniu 2018 roku. Cała inwestycja ma ostatecznie kosztować 5 milionów złotych– 900 tys. zł z tej kwoty zostało dofinansowane z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a 400 tys zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

fot. Urząd Miasta Rumi

Czy stadion będzie dostępny dla mieszkańców?

Według rozmów, wszystko wskazuje, że tak! Oczywiście, ze względu na treningi rumskich szkół, klubów i różnych sekcji sportowych, harmonogram zajęć na stadionie będzie dość napięty, ale wstępne założenia są takie, żeby obiekt był dostępny dla mieszkańców. Szczegóły powinniśmy poznać od Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji już po otwarciu obiektu. Jak tylko będę coś wiedział, napiszę o tym na Tymczasem w Rumi.

Więcej na ten temat:


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Jeden komentarz

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *