Wiadomości

Strzeżcie się, piraci drogowi! Czy zespół “SPEED” sprawdza się na Pomorzu?

Strzeżcie się, piraci drogowi! Czy zespół “SPEED” sprawdza się na Pomorzu?
Reklama Reklama

Zespół specjalny „SPEED” działa na pomorskich drogach od 18 lipca 2019 r. Jak pokazują raporty, przez pierwsze dwa miesiące swojej pracy, policjanci zatrzymali ponad 200 praw jazdy!Celem powołania zespołu było m.in. zmniejszenie liczby zdarzeń drogowych, których głównymi przyczynami są: przekraczanie dozwolonej prędkości, nieprawidłowe wyprzedzanie, wymuszenie pierwszeństwa innym uczestnikom ruchu drogowego. W jego skład weszli wytypowani policjanci komórek ruchu drogowego Komend Miejskich i Powiatowych Policji woj. pomorskiego.

Od samego początku zespół uczestniczył w różnego rodzaju akcjach ukierunkowanych na kontrole prędkości, a także przy zabezpieczeniach wydarzeń plenerowych.

Kontrola dokonywana na ul. Morskiej w kierunku Rumi. (fot. Pomorska Policja)

Grupa opublikowała wyniki swoich działań w internecie. W ciągu pierwszych dwóch miesięcy istnienia, pomorski zespół „SPEED”:

  • skontrolował  4322 pojazdy,
  • ujawnił  4007 wykroczeń drogowych, z czego 2571 stanowiło przekroczenie dopuszczalnej prędkości,
  • zatrzymał  209 praw jazdy, w tym 170 za przekroczenie dopuszczalnej prędkości o 50 km/h w obszarze zabudowanym,
  • zatrzymał 176 dowodów rejestracyjnych, z czego aż 47 za stan techniczny pojazdu.

Prawie każdego dnia służby, policjanci ujawniali nietrzeźwego kierującego.

Zespół SPEED w akcji. Zobacz nagranie:

Policjanci przypominają:

Prędkość jest jednym z kluczowych czynników wpływających na ryzyko zaistnienia wypadków drogowych. Nadmierna lub niedostosowana do warunków  ruchu niesie za sobą zagrożenie nie tylko braku opanowania pojazdu, lecz w istotny sposób wpływa na rodzaj doznanych obrażeń.  Poprawa bezpieczeństwa w ruchu drogowym jest ściśle związana m. in. z przestrzeganiem przez kierujących obowiązujących limitów prędkości, ustępowaniem pierwszeństwa przejazdu, prawidłowym wyprzedzaniem oraz właściwym zachowaniem w obrębie przejść dla pieszych.

źródło: informacja prasowa / pomorska.policja.gov.pl

Reklama Reklama

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć! Jestem Paweł, a Tymczasem w Rumi to moja strona tworzona przez mieszkańca, dla mieszkańców, gości i fanów miasta Rumi. Swoimi wpisami na blogu wnoszę do “rumskiego internetu” autentyczność i humor.

Tymczasem w Rumi to także żywiołowa, zżyta i ciekawa świata społeczność, do której zwracam się jako kolega i sąsiad. Warto do niej dołączyć!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *