Dla mieszkańcaImprezy, kultura i rozrywkaKoronawirus w RumiWiadomości

Święto Niepodległości 2020 w Rumi – jak będzie wyglądać?

Święto Niepodległości 2020 w Rumi – jak będzie wyglądać?
Reklama Reklama

Jak przebiegnie Święto Niepodległości 2020 w Rumi? Czy w tym roku również doczekamy się Parady Niepodległości, która przejdzie ulicami miasta? Miasto wydało oficjalny komunikat w tej sprawie.W 2019 roku w rumskich obchodach Święta Niepodległości wzięli udział m.in. powstańczy czołgpojazdy wojskowe z Muzeum Techniki Wojskowej GRYF, żołnierze i rekonstruktorzy historyczni. Nie zabrakło także postaci Józefa Piłsudskiego.

Święto i Parada Niepodległości 2020 w Rumi

Dziś poznaliśmy oficjalny komunikat miasta jeśli chodzi o obchody Święta Niepodległości 2020 w Rumi. Niestety, ale w tym roku, ze względu na związane z pandemią obostrzenia, 11 listopada w Rumi nie odbędą się żadne z dotychczasowych, dobrze znanych atrakcji dla mieszkańców. Odwołane zostały parada niepodległościowa, rodzinny festyn militarny oraz koncert pieśni patriotycznych. Miasto szykuje za to “niespodziankę”, o której szczegóły powinniśmy poznać już wkrótce.

Miejskie obchody zostaną ograniczone do symbolicznych uroczystości – m.in. złożenia kwiatów pod pomnikiem Józefa Wybickiego i Hieronima Derdowskiego. Szykujemy też pewną patriotyczną niespodziankę, której szczegóły wkrótce zdradzimy. Mimo braku hucznych obchodów zachęcamy wszystkich mieszkańców do wywieszania flag i patriotycznych akcentów w swojej przestrzeni – zakomunikował Urząd Miasta Rumi.

Złożenie kwiatów przez przedstawicieli miasta pod pomnikiem Józefa Wybickiego i Hieronima Derdowskiego w Rumi odbędzie się o godzinie 12:40.Dlaczego na ulicach odbywały się Strajki kobiet, a nie odbędzie się tegoroczna Parada Niepodległości?

Tak, dobrze się domyślacie. To pytanie było jednym z pierwszych, jakie zostało zadane w komentarzach pod opublikowanym komunikatem miasta w mediach społecznościowych. 🙂

  • “Dlaczego miasto nie zaaregowało na straj kobiet!!!!!!! Ale odwołuje paradę Niepodległości 🙈🙈🙈🙈 dokąd to wszystko zmierza 🙉🙉🙉🙉[pisownia oryginalna]

Oto odpowiedzi od przedstawicieli miasta:

Reklama Reklama

Ariel Sinicki, zastępca burmistrza Rumi: “Miasto organizując paradę niepodległości musi spełnić przepisy i uzyskać wszelkie zgody, których otrzymanie w tym czasie nie jest niestety możliwe. Jako pomysłodawca naszej parady jestem ostatnią osobą, która chciałaby jej odwołania”

Miasto Rumia (oficjalny profil na Facebooku): “Za organizację parady odpowiadamy my i musimy otrzymać zgody od właściwych służb. Takie wydarzenie wymaga zgłoszenia. Obowiązujące przepisy uniemożliwiają nam jej organizację.”

Parada Niepodległości w Rumi – zdjęcia i wideo

Pozostaje nam obejrzeć zdjęcia i nagranie z ubiegłorocznej Parady Niepodległości w Rumi, które dostępne są we wpisie: Parada Niepodległości 2019 w Rumi. Zdjęcia, wideo i relacja z Święta Niepodległości!. Gorąco polecam. 🙂

Jarmark Świąteczny i Sylwester 2020 w Rumi

W tym roku nie odbędzie się także Jarmark Bożonarodzeniowy 2020 w Rumi. Wszystko, co wiem na ten temat, publikuję w osobnym wpisie na blogu: Jarmark Świąteczny w Rumi 2020. Mało optymistycznie zapowiada się także tegoroczny Sylwester (więcej: Sylwester w Rumi 2020/2021. Jak Rumia powita nowy rok?).


Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.