Reklama Reklama

Sylwester w Rumi 2023/2024. Jak Rumia powita nowy rok?

rumia sylwester w rumi 2019 2020 nowy rok imprezy wydarzenia

Czy w tym roku odbędzie się sylwester miejski w Rumi? Zazwyczaj impreza odbywała się na stadionie przy ulicy Mickiewicza.


Sylwester 2022/2023 w Rumi. Czy odbędzie się miejska impreza?

Niestety, w 2023 roku w Rumi nie odbył się oficjalny miejski sylwester i pokaz sztucznych ogni. Mieszkańcy bawili się w lokalach i domach prywatnych.

To już kolejny rok z rzędu, kiedy Urząd Miasta Rumi zrezygnował z organizacji wspólnego powitania nowego roku.

Ostatni miejski sylwester w Rumi odbył się 5 lat temu, w 2017 roku, na Stadionie MOSiR przy ul. Mickiewicza. Impreza rozpoczęła się o godz. 23.00 od zabawy przy muzyce zespołu „Półtora Gościa”. O północy mieszkańcy mogli wysłuchać życzeń noworocznych, a kilka minut później – podziwiać pokaz sztucznych ogni. Wydarzenie trwało do okolic 1.00 w nocy.

  • W 2020 i 2021 roku, w związku z sytuacją epidemiczną wszystkie cyklicznie wydarzenia – takie jak mikołajki, jarmark świąteczny czy miejski sylwester – zostały odwołane. „Jest nam z tego powodu bardzo przykro, mamy jednak nadzieję, że w przyszłym roku sytuacja wróci do normy, a organizacja miejskich wydarzeń znów będzie możliwa.” – tłumaczyło miasto.
  • Sylwester 2019/2020 nie został ujęty w kalendarzu imprez MOSiR Rumia. Informacje o tym, że kolejny rok z rzędu nie będzie miejskiego sylwestra w Rumi przekazał przewodniczący Rady Miejskiej w Rumi, Ariel Sinicki na fanpage’u Tymczasem w Rumi.
  • W 2018 roku miasto Rumia również zrezygnowało z organizacji miejskiego sylwestra i pokazu sztucznych ogni, które od lat można było podziwiać przy hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi. Swoją decyzję urzędnicy tłumaczyli trwającą przebudową bieżni oraz troską o zdrowie czworonogów i spokój ich właścicieli.
    Oficjalny komunikat w sprawie sylwestra 2018/2019 został opublikowany przez miasto 27 grudnia, a więc stosunkowo późno.
    „Mamy nadzieję, że miłośnicy pirotechnicznych atrakcji zrozumieją tę decyzję i zadowolą się prywatnymi pokazami, które rozpoczną się o północy w wielu częściach miasta” – czytamy w informacji.

Jak będą jeździły autobusy i pociągi w Sylwestra i Nowy Rok?

Autobusy ZKM Gdynia

Dokładnie informacje otrzymujemy zazwyczaj na krótko przed nowym rokiem. W ciągu ostatnich lat można natomiast zobaczyć pewny schemat, który zaprezentuję poniżej.

Reklama Reklama

W dniach 27-30 grudnia, ze względu na świąteczną przerwę w nauce, zazwyczaj obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni powszednie wolne od nauki szkolnej. 31 grudnia – Sylwester. Obowiązują rozkłady jazdy ważne w soboty. 1 stycznia – Nowy Rok. Obowiązują rozkłady jazdy ważne w niedziele i święta.

Szczegóły będą na stronie www.zkmgdynia.pl.

Pociągi SKM Trójmiasto

Przewoźnik nie udostępnił jeszcze informacji na temat możliwych zmian w rozkładach jazdy.

Sylwester i Nowy Rok w Rumi, a fajerwerki

Warto przypomnieć, że 31 grudnia i 1 stycznia w Rumi nie obowiązuje zakaz używania środków pirotechnicznych przez osoby prywatne. Te muszą być jednak użyte w taki sposób, aby nie zakłócać porządku w komunikacji na jezdni, chodnikach czy parkingach, a przede wszystkim- nie naruszać przepisów przeciwpożarowych.


Reklama Reklama

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *