Dla mieszkańcaWiadomości

Szykuje się weekend pełen atrakcji w Rumi!

Szykuje się weekend pełen atrakcji w Rumi!
Reklama Reklama

To będzie wyjątkowo ciekawy weekend dla mieszkańców Rumi! Miejmy tylko nadzieję, że dopisze pogoda. 🙂 Wstęp na wszystkie wydarzenia – bezpłatny!W weekend od 20 do 22 września dobiega końca Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu, czyli kampania promująca ekologiczne formy mobilności. Mieszkańcy Rumi mieli już okazję “wykręcić” dziesiątki kilomentrów podczas zajęć spinningu, wziąć udział w bezpłatnym spacerze historycznym pod nazwą „Tajemnice Starej Rumi” czy “poprzymierzać” rowerowe gadżety, ufundowane przez miasto. To jednak w żadnym wypadku nie koniec atrakcji!

W sobotę (21 września) od południa, czyli od godziny 12:00, rumianie będą mogli przejechać się najprawdziwszą…rikszą! Pojazdy będą przemierzać trasy na terenie parku Starowiejskiego, parku Żelewskiego oraz na ulicach: Dąbrowskiego, Towarowej i Żwirki i Wigury. Z kolei o godzinie 16:00 wystartuje przejazd „Rowerem przez Rumię”, którego trasa będzie przebiegać wokół miasta i zakończy się pod Miejskim Domu Kultury (szczegóły na mapce poniżej). Rejestracja uczestników rajdu rozpocznie się o godzinie 15:00 pod halą MOSiR, gdzie chętni otrzymają opaski uprawniające do odbioru rowerowych gadżetów po ukończeniu przejazdu.

Festyn rodzinny i otwarcie nowego placu zabaw w Rumi!

Z kolei w niedzielę (22 września) odbędzie się oficjalne otwarcie Podwórka Talentów Nivea w Rumi, od godz. 13.00 do 16.00. Na najmłodszych mieszkańców będzie czekać wiele niespodzianek m.in. gry i zabawy z animatorami, warsztaty plastyczne, czy pyszna wata cukrowa.

Impreza połączona będzie niejako z festynem rodzinnym organizowanym na zakończenie Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników dwóch kółek: zabaw ulicznych, rowerowego toru, zajęć plastycznych czy ekologicznych warsztatów. Mieszkańcy otrzymają także drobne podarunki. 🙂

Wszystkie atrakcje dostępne są bezpłatnie! Do zobaczenia! 🙂


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.