Historia RumiSerial dokumentalny o Rumi

Trudna wolność. Rumia po powrocie do Rzeczpospolitej. (Śladami dawnej Rumi, odcinek 13)

Trudna wolność. Rumia po powrocie do Rzeczpospolitej.  (Śladami dawnej Rumi, odcinek 13)
Reklama Reklama

W trzynastym już odcinku serialu dokumentalnego “Śladami dawnej Rumi” przyjrzymy się losom Rumi, Zagórza, Szmelty i innych okolicznych miejscowości po I Wojnie Światowej.Seria “Sladami dawnej Rumi” zaplanowana została na 24 odcinki (2 miesięcznie), które będą systematycznie umieszczane na platformie YouTube. Jej przygotowaniem zajmuje się Darek Rybacki, wcześniej m.in. autor bloga Szum Rumi (niestety, już nieistniejącego). Kopie epizodów na nośnikach cyfrowych trafią do zbiorów Miejskiego Domu Kultury w Rumi, Miejskiej Biblioteki Publicznej w Rumi, Domu Kultury SM Janowo oraz placówek oświatowych.

Śladami Dawnej Rumi. Odcinek 13. „Trudna wolność. Rumia po powrocie do Rzeczpospolitej.”:

Opis odcinka: W lipcu 1914 roku wybuchła pierwsza wojna światowa, która trwała ponad cztery lata i doprowadziła do wielu zmian w całej Europie, w tym do odrodzenia Polski. Dla Rumi, Zagórza, Szmelty i innych okolicznych miejscowości był to zupełnie nowy rozdział w ich historii. Jak się potoczyły ich losy?

Poprzednie odcinki:

Produkcja serialu realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego 2019, w którym projekt uzyskał 890 głosów mieszkańców. Łączny koszt jego realizacji to 35 tysięcy złotych.


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.