Wiadomości

Trwa akcja “Bezpieczne ferie”!

Trwa akcja “Bezpieczne ferie”!
Reklama Reklama

(komunikat Komendy Powiatowej Policji w Wejherowie)

Policjanci z powiatu wejherowskiego biorą udział w ogólnokrajowych działaniach kontrolno-prewencyjnych „Bezpieczne ferie”. Mundurowi sprawdzają stan techniczny autobusów, trzeźwość kierowców oraz reagują na wykroczenia będące najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych.Od 10 stycznia do 23 lutego 2020 r. trwają ogólnokrajowe działania „Bezpieczne ferie”. Mundurowi będą w tym okresie sprawdzać stan techniczny autobusów, trzeźwość kierowców oraz reagować na wykroczenia będące najczęstszą przyczyną tragicznych zdarzeń drogowych. Na najbardziej popularnych trasach pojawiły się już patrole wyposażone w pojazdy oznakowane oraz nieoznakowane.

Zobacz: Ferie 2020 w Rumi. Zobacz zaplanowane wydarzenia i atrakcje!

rumia ferie 2020 atrakcje dla dzieci za darmo lodowisko

Miejsce kontroli autokarów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Powiat wejherowski.

Policjanci przypominają, że w naszym powiecie zostało utworzone miejsce kontroli autokarów oraz kierowców autobusów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Miejsce kontroli zostało wyznaczone na dodatkowej jezdni, równoległej do drogi k6 w Wejherowie tj. 291,5 km drogi jadąc w kierunku miejscowości Bolszewo. Policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego codziennie kontrolują autokary po wcześniejszym zgłoszeniu, co najmniej 24 godziny przed planowaną kontrolą. Kontrola drogowa autokarów winna być przeprowadzona bez pasażerów.

Zgłoszenia do kontroli

Zgłoszenia należy przesyłać za pośrednictwem faksu na nr 58 672 97 46 (odbierane są całodobowo) lub mailem na adres komenda.wejherowo@gd.policja.gov.pl , które odbierane są tylko w godzinach pracy sekretariatu (od poniedziałku do piątku w godzinach 7:30-15:30).

Dobrym rozwiązaniem jest poinformowanie policjantów o planowanym wyjeździe z kilkudniowym wyprzedzeniem. Dzięki temu można uniknąć dłuższego oczekiwania na przyjazd patrolu Policji.


Reklama Reklama
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *