Dla mieszkańcaWiadomości

Trwa modernizacja placu zabaw w Janowie!

Trwa modernizacja placu zabaw w Janowie!
Reklama Reklama

Ruszyła modernizacja placu zabaw w parku Żelewskiego w Janowie! Do połowy lipca pojawią się tam nowoczesne przyrządy, które nie tylko zapewnią większy komfort zabawy, ale i zwiększą bezpieczeństwo dzieci.Park Żelewskiego w Rumi Janowie to nie tylko jedna z wizytówek miasta, ale przede wszystkim miejsce spotkań, spacerów i zabaw dzieci na świeżym powietrzu. W ostatnich latach zainwestowano tu w budowę fontanny i obsadzenie terenu dodatkową zielenią. Już teraz nie brakuje mieszkańców, którzy odwiedzają to miejsce aby spędzić swój wolny czas. Bliskość przedszkola i szkoły sprawia, że zarówno starsze jak i młodsze dzieci chętnie spacerują i bawią się w parku. W przyszłości będzie ich coraz więcej, gdyż w najbliższych latach, w niedalekiej odległości od parku (ul. Stoczniowców oraz przy ul. Dąbrowskiego) zostaną wybudowane kolejne bloki.

Modernizacja placu zabaw w parku przy ul. Filtrowej rozpoczęła się 28 czerwca i obejmuje:

  • wymianę przyrządów na nowoczesne, bezpieczne i dostosowane do potrzeb dzieci w różnym wieku. Nowe urządzenia, wykonane ze stali nierdzewnej oraz wytrzymałego polietylenu, zapewnią większy komfort zabawy, rozwój sprawności fizycznej i umysłowej oraz integracji społecznej;
  • postawienie dodatkowych ławek i koszy na śmieci;
  • położenie specjalnej nawierzchni na obszarach stref bezpieczeństwa urządzeń zabawowych (wykonanej z płyt z granulatu gumowego SBR, pokrytych wierzchnią warstwą z granulatu EPDM).

Inwestycja realizowana jest w ramach Budżetu Obywatelskiego. Jej szacunkowy koszt to około 250 tysięcy złotych.

Wizualizacja:


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

2 komentarze

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.