InwestycjeWiadomości

Trwa modernizacja ul. Kazimierskiej w Rumi

Trwa modernizacja ul. Kazimierskiej w Rumi
Reklama Reklama

Inwestycja obejmuje przebudowę gruntowego odcinka ulicy Kazimierskiej i włączenie go na wysokości ogrodów działkowych w ulicę Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego. Projekt zakłada również m.in. przedłużenie tamtejszej ścieżki rowerowej.Inwestycję nadzoruje miejska spółka Rumia Invest Park. Przeniesienie na nią własności gruntów należących wcześniej do miasta (są warte blisko 2 milionów złotych) oraz zasilenie jej budżetu kwotą 14 milionów złotych w celu budowy połączenia ulicy Kazimierskiej z ulicą Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego, było jednym z najważniejszych punktów sesji Rady Miejskiej Rumi w styczniu bieżącego roku. Na decyzję radnych o przeniesieniu środków i gruntów zareagowała opozycja w postaci Mateusza Sochy (Prawo i Sprawiedliwość), który złożył stosowną interpelację (kliknij).

Projekt ma docelowo przyciągnąć do miasta więcej inwestorów, a co za tym idzie: kolejne miejsca pracy i nowe regularne wpływy z podatków do budżetu miasta. Przetarg na wykonanie inwestycji rozstrzygnięto 7 maja. Najkorzystniejszą ofertę złożyło konsorcjum firm Kruszywo Sp. z o.o. i Bituminium Sp. z o.o. Zgodnie z dokumentacją przetargową, prace prowadzone przez wykonawcę powinny zakończyć się w połowie 2020 roku. Na miejscu pracuje obecnie ciężki sprzęt.

Przewidziane są ciągi pieszo-rowerowe, przystanek autobusowy, a nowy odcinek ulicy Kazimierskiej będzie miał zapewnione takie parametry, że będzie mógł tamtędy przejeżdżać ciężki transport – tłumaczy Agnieszka Rodak, prezes spółki Rumia Invest Park.

(fot. Urząd Miasta Rumi)

Ulica Kazimierska w Rumi:

źródło: Urząd Miasta Rumi


Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *