Dla mieszkańcaInwestycjeSport i zdrowie

Trwa przebudowa stadionu miejskiego w Rumi

Trwa przebudowa stadionu miejskiego w Rumi
Reklama Reklama

Stadion Miejski przy ul. Mickiewicza w Rumi przechodzi największy remont od lat 60. ubiegłego wieku. Inwestycja kosztuje prawie 5 milionów złotych.

Modernizacja stadionu Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Mickiewicza 49 rozpoczęła się w sierpniu 2018 roku. Prace zakładają m.in. powstanie nowej tartanowej bieżni, liczącej 6 torów. Ta ma być w końcu dostępna niezależnie od warunków atmosferycznych, dzięki budowie odwodnienia. Inwestycja kosztuje prawie 5 milionów złotych. Przebudowie ulegnie rozbieg do skoku w dal i trójskoku oraz rzutni do rzutu kulą. Zawodnicy będą mogli się rozgrzewać na nowym boisku lekkoatletycznym, o sztucznej nawierzchni. Wymianie ulegną piłkarskie bramki. Całość zostanie otoczona nowym ogrodzeniem i odpowiednio oświetlona.

Cała inwestycja ma ostatecznie kosztować 5 milionów złotych. 900 tys. zł zostało dofinansowane z Ministerstwa Sportu i Turystyki, a 400 tys zł z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej.

źródło: Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

  1. Witam, dobra inwestycja ale ciekawe czy jak wcześniej można było przyjść pobiegać sobie indywidualnie wieczorem teraz też będzie dostępny dla mieszkańców ?

    1. Szybko poszło. 🙂 Na ten moment nie ma jeszcze ustaleń w tej sprawie, ale raczej tak. Wszystko to kwestia pogodzenia dostępu dla mieszkańców z harmonogramem treningów szkół, klubów itd.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *