Wiadomości

Trwają ferie zimowe w Rumi! Co jeszcze przed nami?

Trwają ferie zimowe w Rumi! Co jeszcze przed nami?
Reklama Reklama

Najmłodsi mieszkańcy Rumi, spędzając ferie zimowe w swoim mieście (11-22 lutego), nie powinni się nudzić. Kreatywne warsztaty, seanse kinowe, wspólne wycieczki, zajęcia na krytej pływalni, występy teatralne oraz lodowisko – to tylko kilka z atrakcje przygotowanych przez miejskie jednostki. Część programu już za nami, a jakie niespodzianki wciąż czekają na najmłodszych?


Miejska Biblioteka Publiczna w Rumi

W filiach rumskiej biblioteki dzieci do tej pory spędzały ferie z detektywem Łodygą, uczestniczyły w różnorodnych warsztatach, grały w planszówki i karcianki, wspólnie oglądały filmy, a nawet zwiedziły „Nudzimisiową Krainę”.

biblioteka rumia, ferie w rumi, ferie zimowe rumia, ferie rumia, 2019, zajecia, warsztaty
fot. Stacja Kultura

Wiele naszych propozycji odwołuje się do literatury, a zróżnicowana oferta, zarówno w Stacji Kultura, jak i w filiach, przyciąga tradycyjnie wielu chętnych. Zapisy na warsztaty trwały zaledwie dwa dni – podkreśla Krystyna Laskowicz, dyrektor miejskiej biblioteki. – Do końca ferii został jeszcze tydzień, zapraszamy więc na zajęcia otwarte – uzupełnia.

Najmłodsi, którzy w najbliższych dniach odwiedzą Stację Kultura, będą mogli uczestniczyć w warsztatach muzycznych i komiksowych, a także posłuchać bajek na podwieczorek.

Zobacz: Ferie 2019 w rumskich bibliotekach!

Miejski Dom Kultury w Rumi

Dzieci oraz młodzież, która skorzystała z oferty przygotowanej przez pracowników „Dworku pod lipami”, uczestniczyły m.in. w zajęciach na pływalni, seansach kinowych oraz wyruszyły na wspólną wycieczkę.

Reklama Reklama
fot. Urząd Miasta Rumi

Grupa dzieciaków, które spędzają z nami czas, chwali sobie przede wszystkim nasze wycieczki na basen, wypady do redzkiego Aquaparku, a także kino. Nie lada frajdę sprawia im również ognisko i pieczenie kiełbasek, które są nieodłączną częścią półkolonii – mówi Agnieszka Skawińska, dyrektor MDK-u. – Drugi tydzień przyniesie nam także wyjście na kręgle czy do Galerii Hubertus, gdzie dzieci będą miały okazję poznać niezwykłe prace naszego lokalnego artysty – Huberta Szymosza. Warto podkreślić, że wszystkie listy na zajęcia zapełniły się błyskawicznie – podsumowuje.


Dom Kultury Spółdzielni Mieszkaniowej „Janowo”

W Domu Kultury SM Janowo pokłady niespożytej energii najmłodsi mogli wykorzystać podczas zumby oraz zajęć karate. Artyści teatralni przenieśli młodych rumian do świata bajek, a strażacy opowiedzieli o tajnikach swojego zawodu. Natomiast wśród atrakcji, które będą dostępne w drugim tygodniu ferii, wymienić można pokazy drapieżnych ptaków, spotkanie z hodowcami psów oraz zabawę karnawałową z Myszką Miki i Olafem.

ferie rumia 2019

Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Rumi

Z myślą o tych, którzy stawiają przede wszystkim na ruch, swój program przygotował MOSiR. W hali odbywają się zimowe turnieje tenisa stołowego, piłki nożnej oraz siatkówki. Ponadto przez całe ferie najmłodsi mogą nauczyć się pływać oraz jeździć na łyżwach. Na sport postawił także Zespół Szkół Ogólnokształcących w Rumi, gdzie na małej i dużej sali przez dwa tygodnie królują różne zespołowe dyscypliny.

Zobacz: Lodowisko w Rumi

fot. Urząd Miasta Rumi

Pełny harmonogram zajęć znajdziecie tutaj!

źródło: Urząd Miasta Rumi

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *