Dla mieszkańcaInwestycjeWiadomości

Ulica Kazimierska w Rumi została oddana do użytku!

Ulica Kazimierska w Rumi została oddana do użytku!
Reklama Reklama

W środę (23 września) nastąpiło oficjalne oddanie do użytku ulicy Nowej Kazimierskiej – świeżo wybudowanego układu drogowego, który skomunikował tereny inwestycyjne z drogą wojewódzką numer 100.Budowa ulicy Nowej Kazimierskiej kosztowała ponad 15 milionów złotych, a za realizację tej inwestycji odpowiadała spółka Rumia Invest Park. Głównym celem przedsięwzięcia było przygotowanie gruntów pod działalność przemysłowo-usługową.

Rumia w pełni otworzyła się na inwestorów.  Przedsięwzięcie spowodowało, że obszar ten stał się już bazą dla kilku dużych firm, a kolejne przymierzają się do budowy swoich siedzib – chwali się miasto.

Tereny przemysłowe w Rumi

Tereny przemysłowe w Rumi zlokalizowane są przy ulicy Kazimierskiej oraz Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego. Z 26 hektarów, które jeszcze do niedawna były na sprzedaż, pozostało mniej niż 40%. Kolejne firmy budują tu swoje siedziby, zapewniając setki nowych miejsc pracy mieszkańcom Rumi i okolic. Inwestycja jest więc istotna nie tylko z perspektywy miasta, ale i całego regionu.

– Nasza strefa przemysłowa, która ma przyciągnąć wielu inwestorów, już rozpoczęła swoje działania. Ogromne podziękowania kieruję do firm współpracujących oraz przedsiębiorstw, które zaufały nam jako pierwsze, czyli Corleonis i Clima Gold. Kolejne firmy mają podpisane umowy przedwstępne – podkreślił Michał Pasieczny, burmistrz Rumi. – Prawdopodobnie w przeciągu 3 lat możemy dojść do 2-3 tysięcy dodatkowych miejsc pracy, co z naszego punktu widzenia jest gigantycznym wzrostem. Niedługo będzie tu dojeżdżać komunikacja miejska, zdobyliśmy także 6-milionowe dofinansowanie na kolejny projekt, aby te tereny się rozrastały i kwitła przedsiębiorczość. Mieszkańcy na pewno będą bardzo zadowoleni, bo to właśnie dzięki właścicielom firm samorządy mają wyższe dochody i to jest ogromny skarb dla nas wszystkich. Jestem dumny, że to, co kiedyś wydawało się tylko marzeniem, nabrało realnych kształtów – podkreślił.

Ulica Kazimierska w Rumi – oficjalnie otwarta! (fot. Urząd Miasta Rumi)

Spółka Rumia Invest Park

Pierwsze działania w tym kierunku zostały podjęte w 2017 roku – to właśnie wtedy Rada Miejska Rumi zdecydowała o powołaniu Rumia Invest Park. Spółka, będąca w stu procentach własnością gminy, od samego początku przygotowywała się do realizacji inwestycji, które są kluczowe dla rozwoju miejskich oraz prywatnych terenów przemysłowych zlokalizowanych przy ulicy Kazimierskiej oraz Żołnierzy I Dywizji Wojska Polskiego.Ulica Kazimierska w Rumi – oficjalnie otwarta! (fot. Urząd Miasta Rumi)

– Dziękuję za odwagę burmistrzowi, radnym miejskim i powiatowym, ponieważ to była bardzo odważna decyzja, żeby nam zaufać, przekazać pieniądze i zainwestować w tę drogę. Nie wszyscy wierzyli, że damy radę, ale udało się. Za chwilę pojawi się kolejny kamień milowy w postaci projektu unijnego, dlatego działamy dalej. Bardzo dziękujemy za dotychczasowe wsparcie i do zobaczenia na kolejnej podobnej uroczystości – dodała Agnieszka Rodak, prezes spółki Rumia Invest Park.

Oficjalne otwarcie ul. Kazimierskiej w Rumi

W oficjalnym otwarciu, oprócz gospodarzy, udział wzięli przedstawiciele: władz powiatowych, gminy Kosakowo, Agencji Rozwoju Pomorza, Cechu Rzemiosł Różnych w Rumi, Portu Gdynia, Regionalnej Izby Przedsiębiorców „Norda”, grupy Energa-Operator, przedsiębiorstwa PERN, firmy Atlas Poland, Invest Metal, Clima Gold, Panattoni, Corleonis oraz wykonawcy inwestycji – firmy Kruszywo.

Ulica Kazimierska w Rumi – oficjalnie otwarta! (fot. Urząd Miasta Rumi)

– Bardzo się cieszę, że mogłem uczestniczyć w tym ważnym i radosnym dla całego powiatu wydarzeniu. To podwójne święto, ponieważ zakończenie budowy tej ulicy to jednocześnie rozpoczęcie kolejnych inwestycji. Dlatego też chciałbym pogratulować władzom Rumi oraz przedstawicielom spółki podjętej polityki inwestycyjnej oraz umiejętności prowadzenia dialogu, czego efekty już widzimy – podsumował wicestarosta powiatu wejherowskiego Jacek Thiel.


(wpis opracowałem na podstawie informacji prasowej Urzędu Miasta Rumi)

Reklama Reklama
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *