Dla mieszkańca

Uszkodzone stacje rowerowe w Rumi

Uszkodzone stacje rowerowe w Rumi
Reklama Reklama

W tym tygodniu napisała do mnie jedna z czytelniczek, Pani Karolina, zaniepokojona stanem stacji naprawczych rowerów w naszym mieście.


Urządzenia zostały umieszczone na terenie Rumi w zeszłym roku, w czterech lokalizacjach: na ul. Starowiejskiej (dworzec kolejowy), Dębogórskiej (MOSiR Rumia), ul. Gdańskiej/Częstochowskiej (rondo rotmistrza Witolda Pileckiego), a także ul. Dąbrowskiego/Piłsudskiego (sanktuarium). Koszt montażu pojedynczej stacji to około 2 tys. złotych.

Pomimo, że (jak informował magistrat) każdy punkt jest monitorowany, stacje szybko zostały uszkodzone. “Urząd miasta pięknie chwalił się stacjami rowerowymi, ale czy ktoś sprawdza ich stan techniczny? Sezon rowerowy rusza, a stacja przy “okrąglaku” i przy skate parku to tylko metalowy stelaż. Brak pompek, narzędzi, brak wszystkiego.” – pisze Pani Karolina.

stacje naprawcze rumia

Swoje zmartwienia, oprócz do Tymczasem w Rumi, zaadresowała także do zarządzających stacjami. Oto odpowiedź, jaką otrzymała:

“Gmina zakupiła już brakujące wyposażenie, czyli wspomniane pompki oraz komplety narzędzi, które wkrótce będą dostępne na stacjach. Ponadto urzędnicy postarają się opracować rozwiązania, które zniwelują możliwość uszkodzenia stacji.”

Jednocześnie magistrat apeluje także do mieszkańców, by w miarę możliwości dbali o sprzęt oraz zgłaszali straży miejskiej (tel. 508 356 697) i policji (112) wszelkie niepożądane sytuacje związane ze stacjami.Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *