Dla mieszkańcaWiadomości

Utrudnienia w funkcjonowaniu “rumskich ” linii ZKM Gdynia

Utrudnienia w funkcjonowaniu “rumskich ” linii ZKM Gdynia
Reklama Reklama

W związku z budową węzła integracyjnego w Rumi Janowie, od 22 lutego 2021 r. została wprowadzona zmiana tymczasowej organizacji ruchu na drodze krajowej nr 6. Z tego względu możliwe są opóźnienia w realizacji przejazdów linii ZKM Gdynia.

W związku z budową węzła integracyjnego w Rumi – Janowie i zwężeniem ul. Sobieskiego (droga krajowa nr 6) do jednego pasa ruchu, w każdym z kierunków, od 22 lutego 2021 r. mogą występować, w czasie szczytów przewozowych, opóźnienia w realizacji rozkładów jazdy autobusów linii R, 84, 85, 86 i 173.

Nieczynny jest przystanek Janowo SKM – Sobieskiego 01 (dla linii 173 w kierunku Dworca PKP w Rumi).

Zakończenie prac na ul. Sobieskiego planowane jest na koniec kwietnia 2021 r.

W ubiegłą środę urząd miasta opublikował następujący komunikat na Facebooku:

Zamknięcie około 650-metrowego odcinka krajowej szóstki umożliwiło realizację kompleksowych prac drogowych. Obecnie wykonawca węzła integracyjnego w Janowie dokonuje rozbiórki starej nawierzchni. Następnie prowadzone będą roboty sanitarne, elektryczne i teletechniczne. W późniejszym terminie zaczną się pojawiać nowe nasypy, krawężniki, chodniki i bariery energochłonne. Natomiast najprawdopodobniej pod koniec kwietnia będzie już można się przemieszczać nową jezdnią i ścieżką rowerową. Raz jeszcze przepraszamy za utrudnienia. Pamiętajcie, że przez chwilę musi być gorzej, żeby później było lepiej” – tłumaczy miasto Rumia.

(na podstawie informacji: UM Rumia / ZKM Gdynia)

Reklama Reklama
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *