Dla mieszkańcaKomunikaty

Uwaga na oszustów!

Uwaga na oszustów!
Reklama Reklama

W Gdyni pojawili się oszuści podszywający się pod pracowników PEWIK GDYNIA Sp. z o.o. Poniżej zamieszczam ostrzeżenie ze strony pewik.gdynia.pl, opublikowane 11 lutego 2019 roku:

“Do mieszkanki jednego z gdyńskich osiedli przyszli dwaj mężczyźni podający się za pracowników PEWIK GDYNIA Sp. z o.o. Oświadczyli oni, że muszą sprawdzić działanie wodomierzy. Po oględzinach stwierdzili, że jest nadpłata 100 zł i chcą ją zwrócić. Przekazali kobiecie banknot 200-złotowy, oczekując wydania reszty. Wręczony kobiecie 200-złotowy banknot prawdopodobnie był fałszywy. Do podobnych zdarzeń w ostatnim czasie doszło już kilkukrotnie.

Przypominamy, że pracownicy PEWIK GDYNIA Sp. z o.o. nie pobierają ani nie zwracają żadnych pieniędzy. Wszelkiego rodzaju opłaty oraz zwroty mogą być dokonywane wyłącznie w kasie PEWIK lub przelewami bankowymi. Pracownicy spółki posiadają służbowe identyfikatory i w razie wątpliwości można poprosić o jego okazanie.

Zawsze można też zadzwonić na numer alarmowy 994 (do dyspozytorni PEWIK GDYNIA Sp. z o.o.) i zapytać, czy wizyta tego pracownika była zaplanowana.”

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

− 5 = 5