Wiadomości

Uwaga na oszustów!

Uwaga na oszustów!
Reklama Reklama

Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie ostrzega: tylko w sam piątek (30 listopada) na terenie powiatu wejherowskiego odnotowano 3 próby wyłudzenia pieniędzy od osoby starszej, metodą „na policjanta”. 
Funkcjonariusze apelują: “Istnieje możliwość kolejnych wyłudzeń. Pamiętaj: bądź czujny, powiadom bliskich (osoby starsze).” 

Metody działania oszustów:

– telefonicznie kontaktują się z osobą starszą,

-przedstawiają się jako bliski krewny (np. wnuczek, wnuczka, – nie podają imienia) lub przedstawiciel zawodu cieszącego się zaufaniem społecznym (policjant, urzędnik, pracownik socjalny)

-proszą  o pożyczenie pieniędzy podając ważny powód np. spłata długu, okazyjny interes, wypadek drogowy, lub inne

-wskazują sposób przekazania pieniędzy,

Reklama Reklama

-zdarza się że dzwonią ponownie i podają się za funkcjonariusza Policji lub CBŚ i proszą o przekazanie umówionej kwoty w celu zatrzymania oszusta.

PAMIĘTAJ! Policja nie działa w taki sposób. Jeśli spotyka Cię taka sytuacja, zakończ rozmowę z oszustem, rozłącz telefon i zadzwoń na numer alarmowy 112 i powiadom rodzinę.

 

(źródło: Komenda Powiatowa Policji w Wejherowie)

Daj znać innym mieszkańcom!


Co sądzisz na ten temat?
  • Fascinated
  • Happy
  • Sad
  • Angry
  • Bored
  • Afraid
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.