Dla mieszkańcaInwestycjeWiadomości

W Rumi powstanie nowa hala magazynowo-warsztatowa

W Rumi powstanie nowa hala magazynowo-warsztatowa
Reklama Reklama

W Rumi powstanie hala magazynowo – warsztatowa. Inwestycja zostanie zrealizowana na terenie Invest Parku.

Nowy magazyn w Rumi i miejsca pracy

Powołana w 2017 r. spółka Rumia Invest Park zarządza dysponuje gruntami przeznaczonymi na cele przemysłowe i usługowe. Do tej pory z jej oferty skorzystało już kilka firm. Jedną z nich jest firma Atlas Poland, prowadząca w Rumi swoją siedzibę przy ul. Towarowej.

Przedstawiciele spółki oraz Agencji Rozwoju Pomorza, realizującej konkurs grantowy Invest in Pomerania 2020, podpisali w grudniu 2020 r. umowę, na mocy której inwestycja, szacowana na prawie 5,2 miliona złotych otrzyma 800 tysięcy złotych dofinansowania. 

– Rumia jest wyjątkowym miejscem, przyciągającym inwestorów za sprawą oferty Rumia Invest Park. Dzięki inicjatywom Marszałka Województwa Pomorskiego powstają narzędzia takie jak granty na rozwój firm, pozwalając firmom pozostać na Pomorzu i zwiększając dochody lokalnych samorządów oraz tworząc miejsca pracy dla mieszkańców gminy – komentuje Agnieszka Rodak, Prezes Rumia Invest Park.

Co powstanie w Rumia Invest Parku?

Przedsiębiorstwo Atlas Poland zajmuje się sprzedażą, wynajmem i serwisowaniem maszyn wykorzystywanych w budownictwie od momentu doboru maszyn aż po przejęcie całkowitej odpowiedzialności za ich obsługę techniczną. W ofercie firmy znajdują się  specjalistyczne maszyny wykorzystywane w kolejnictwie i przemyśle oraz części do wspomnianych maszyn.

Nowe przedsięwzięcie zakłada przygotowanie terenu inwestycyjnego o powierzchni 1,26 ha, budowę hali magazynowo – warsztatowej wraz z częścią socjalną o powierzchni zabudowy ok. 1450 m2 oraz zagospodarowanie terenu tak zwaną małą architekturą i zielenią. Docelowo w wyniku zrealizowanej inwestycji zatrudnionych zostanie dodatkowych 11 pracowników.

Spółka oferuje specjalistyczne maszyny do zadań specjalnych. Jesteśmy obecni między innymi w rozwoju sektora gospodarki morskiej Pomorza. Jest nam niezmiernie miło, iż nasza inwestycja otrzymała wsparcie finansowe, które traktujemy także jako wyróżnienie i pewnego rodzaju uznanie dla naszych działań. Cieszymy się, iż możemy swoją działalność kontynuować w Rumi korzystając z możliwości Rumia Invest Park – mówi Marcin Kanik, Dyrektor Handlowy w Atlas Poland Sp. z o.o.

Reklama Reklama

(wpis opracowałem na podstawie informacji ze strony investinpomerania.pl)

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *