Imprezy, kultura i rozrywka

W tym roku bez miejskiego Sylwestra w Rumi!

W tym roku bez miejskiego Sylwestra w Rumi!
Reklama Reklama

“Ze względu na przebudowę bieżni oraz z myślą o zdrowiu czworonogów i spokoju ich właścicieli, zrezygnowaliśmy z organizacji miejskiego sylwestra, a co za tym idzie – pokazu sztucznych ogni, który od lat można było podziwiać przy hali Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Rumi.” – czytamy w oficjalnym komunikacie miasta, opublikowanym w czwartek (27 grudnia).

Skoro nie u nas, to może “u sąsiada”? 😉

Plenerowa impreza sylwestrowa odbędzie się za to w pobliskiej Gdyni. Nowy Rok gdynianie będą witali na skwerze Kościuszki, gdzie zagra Ørganek, Bovska, Kiev Office i elektroniczny duet Vacos Malcolm.

Funkcjonowanie komunikacji miejskiej w okresie “okołosylwestrowym”:

31 grudnia 2018 r. w sieci ZKM w Gdyni obowiązują rozkłady jazdy ważne w dni powszednie, wolne od nauki szkolnej. W godzinach nocnych uruchomione zostaną dodatkowe kursy dla linii N30 (na trasie: Kacze Buki – Gdynia Dworzec Gł. PKP – Rumia Dworzec PKP). Po pokazie laserowym, autobusy w kierunku Rumi wyruszą z ul. Władysława IV (przystanki Armii Krajowej 01 i 03).

Ze względu na zamknięcie skrzyżowania ul. Świętojańskiej i 10 Lutego,
w godz. ok. 23.40 – 1.20, wszystkie autobusy i trolejbusy kursują przez ul. Władysława IV, Obrońców Wybrzeża i Świętojańską, z pominięciem przystanków „Skwer Kościuszki – „InfoBox”, „Plac Kaszubski – Świętojańska”, „Wybickiego” oraz „Centrum Handlowe Batory”.

Reklama Reklama

1 stycznia 2019 r. obowiązują rozkłady jazdy ważne w niedziele i święta.

 • PKP Szybka kolej Miejska w Trójmieście

31 grudnia 2018 r. (poniedziałek) pociągi na trasie kursują jak w dni robocze,
1 stycznia 2019 r. (wtorek) pociągi kursują jak w niedziele i święta.
Jak dotąd nie pojawiły się żadne informacje na temat dodatkowych kursów pociągów.

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

 1. Ha ha zwierzęta ważniejsi od człowieka, podobnie jak na zachodzie, aby nie drażnić araba nie organizuje się świat chrześcijańskich

  1. Na świecie zyją nie tylko ludzie ale i zwierzęta , którym nalezy się szacunek ale Pan zapewne nie wie co to znaczy i tym się właśnie różnimy.

 2. Ale lipa. Znowu psiarze sterroryzowali normalnych obywateli. Przecież są specjalne środki dla zwierząt lub można z czworonogiem gdzieś wyjechać. Poza tym, pokaz trwa góra 15 minut. Wszystkie kciuki w dół dla obecnej władzy 🙁

 3. Panie Pasieczny. Nie popisal sie pan.
  Duzy minus dla obecnej wladzy.
  Idzcie sie bawic do Faltomu a obywateli macie w du…. .

 4. Pierdzielenie o szopenie . Nie musi byc fajerwerkow a moga byc pokazy laserowe. Wystarczy spojrzec na Gdansk czy Gdynie . Ta decyzja tylko potwierdza ze Rumia to zad…ie gdzie nic sie nie dzieje . Czy w tej sytuacji nie lepiej oddac mandaty i przylaczyc sie do Gdyni .

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *