Komunikaty

Wejherowski Alarm Smogowy

Wejherowski Alarm Smogowy
Reklama Reklama

[Ogłoszenie „grzecznościowe”, opublikowane na prośbę Wejherowskiego Alarmu Smogowego. – TwR]


Zaproszenie na zebranie założycielskie „WEJHEROWSKIEGO ALARMU SMOGOWEGO – Stowarzyszenia Ekologicznego”.

Światowa Organizacja Zdrowia (WHO) oblicza, że smog w naszym kraju powoduje nadumieralność ponad 40.000 obywateli. W małych miastach takich jak np. Rumia, Reda, czy Wejherowo za ponad 75% zanieczyszczeń odpowiada tzw. niska emisja, czyli spalenie niewłaściwego opału w paleniskach domowych. Niestety lokalne samorządy wciąż nie traktują tego problemu z najwyższym priorytetem.

Zobacz więcej: Jakość powietrza w Rumi

Dlatego naszą główną misją będzie walka ze smogiem w powiecie wejherowskim m.in. poprzez: edukację mieszkańców, poszukiwanie form i środków na wsparcie naszych działań, a także uświadamianie skali zagrożenia decydentom. Musimy podnieść rangę problemu zanieczyszczonego powietrza rujnującego nasze zdrowie do poziomu alarmowego!

  • Dzikie wysypiska toksycznych odpadów podpalanych nielegalnie w celu bezkosztowej utylizacji to niemal codzienność,
  • Brudne lasy, śmieci w miastach, przy drogach stały się normą,
  • Ścieżki rowerowe są budowane zbyt wolno, w wielu wypadkach prowadząc donikąd przez co brak jest w powiecie wejherowskim sensownego systemu komunikacji rowerowej,

Te i inne problemy związane ze zdrowym trybem życia i ekologią chcemy aktywnie rozwiązywać w ramach nowej, całkowicie społecznej, niezależnej od władz i polityków organizacji aktywowanej pod nazwą: „WEJHEROWSKI ALARM SMOGOWY – Stowarzyszenie Ekologiczne”.
Jeśli nie chcesz przechodzić obojętnie wokół tych problemów to dołącz do naszej organizacji. U nas nie liczy się kim jesteś, ale czy chcesz coś zmienić.

Reklama Reklama

Zobacz więcej:  Nowe czujniki jakości powietrza w Rumi

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych na spotkanie założycielskie w dniu 7 marca 2019 (czwartek) na godz. 17.00 do hotelu „RIVER STYLE” w Redzie ul. Pucka 10B.

Proponowany przebieg spotkania założycielskiego: 1. wybór przewodniczącego zebrania i protokolanta, 2. podjęcie uchwały o założeniu stowarzyszenia, 3. podjęcie uchwały o przyjęciu regulaminu stowarzyszenia, 4. wybór kandydatów na członków zarządu, autoprezentacja wybranych kandydatów, oraz wybór prezesa zarządu stowarzyszenia. 5. podjęcie uchwały o wysokości składek członkowskich na rok 2019, 6. wolne wnioski. 7. podpisanie listy założycieli 8. zakończenie zebrania

Prosimy o potwierdzenie chęci przybycia do dnia 4 marca 2019 na nasz mail: kontakt@wejherowskialarmsmogowy.pl

W imieniu grupy inicjatywnej: Tomasz Nowak, Jacek Pomieczyński, Wojciech Stępkowski.

Autor: Wejherowski Alarm Smogowy – Stowarzyszenie Ekologiczne

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

81 − 75 =