Sport i zdrowieWiadomości

Wkrótce LOTTO Duathlon Energy 2019!

Wkrótce LOTTO Duathlon Energy 2019!
Reklama Reklama

“Najszybsze zawody w Polsce” już w ten weekend w Rumi!
Zawodnicy będą rywalizować w trzech wyścigach, w których łącznie do zdobycia będzie ponad 30 kompletów medali mistrzostw Polski. 

14 kwietnia (niedziela) w Rumi odbędą się mistrzostwa Polski w duathlonie na dystansie Sprint. Jako pierwsi, chwilę po godzinie 11 do rywalizacji przystąpią zawodnicy walczący o medale mistrzostw Polski w kategoriach wiekowych amatorów. Start młodzików i juniorów młodszych, czyli zawodników w wieku 14 – 17 lat zaplanowano na godzinę 13, a wyścig główny mistrzostw Polski Elity i młodzieżowców zaplanowano na 14:15.

Piotr Netter, dyrektor sportowy LOTTO Duathlon Energy Rumia:

Impreza w Rumi to najszybsze zawody w Polsce. Trasa została pomyślana na wzór najlepszych światowych imprez, czyli z jednej strony pod kątem kibiców, aby mogli na bieżąco śledzić losy rywalizacji na trasie, a z drugiej strony pod kątem zawodników, aby tutaj można było bić rekordy. Marzy mi się, aby podczas tych zawodów zawodnik podczas pierwszego biegu, 5 kilometrowego złamał 15 minut, a ta trasa daje takie możliwości.”

Lista startowa w wyścigu Elity mężczyzn prezentuje się bardzo okazale. Start w imprezie w Rumi zapowiedziało dziewięciu medalistów mistrzostw Polski w triathlonie i duathlonie między innymi Piotr Ławicki, Jacek Krawczyk, Sylwester Kuster czy Łukasz Kalaszczyński. Jeżeli chodzi o wyścig Elity kobiet faworytką jest Maria Cześnik uczestniczka igrzysk olimpijskich w Pekinie i Londynie, ale główne rywalki Maria Pytel i Klaudia Peters- tanio skóry nie sprzedadzą.

duathlon 2019 rumia

Data imprezy nie jest przypadkowa. Dwa tygodnie później, w dniach 27 kwietnia – 5 maja, odbędą się mistrzostwa świata w multisportach w Hiszpanii. Jedną z dyscyplin podczas, której zawodnicy z całego świata będą walczyć o medale będzie duathlon. Zgodnie z ustaleniami pomiędzy organizatorami zawodów w Rumi, a Polskim Związkiem Triathlonu, to właśnie w naszej miejscowości zawodnicy będą walczyli o kwalifikacje na tę imprezę.

Biuro zawodów, start, meta i strefa zmian biegu znajdować się będzie przy hali sportowej MOSiR w Rumi, ul. Mickiewicza 49. Wydawanie pakietów rozpoczyna się 13 kwietnia od godziny 15:00.

Program imprezy:

13.04.2019 (sobota)
15.00 – 20.00  wydawanie pakietów startowych w Biurze Zawodów.

Reklama Reklama

14.04.2019 (niedziela)
07.30 – 10.00  wydawanie pakietów startowych w Biurze Zawodów.
8.00 – 10.30    wstawianie rowerów do Strefy Zmian – wszystkie wyścigi MP,
9.00 – 10.45    możliwość pozostawienia rzeczy w depozycie,
10.30 – 10.45  krótka odprawa techniczna przed zawodami,
11.00   oficjalne rozpoczęcie Mistrzostw Polski w Duathlonie na dystansie SPRINT,
11.15   START Mistrzostw Polski Age Group – grup wiekowych (16 lat i więcej) – wyścig I,
13.00   START Mistrzostw Polski młodzików i juniorów młodszych (14-17 lat) – wyścig II,
14.00   Prezentacja ELITY przed wyścigiem głównym Mistrzostw Polski w duathlonie,
14.15   START Mistrzostw Polski ELITY (18 lat i więcej) – wyścig III,
15.30   zamknięcie tras,
15.30 – 16.30  odbiór rowerów i rzeczy ze strefy zmian,
16.00-   dekoracja zwycięzców Mistrzostw Polski w duathlonie na dystansie SPRINT.

źródło: http://duathlonenergy.pl

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.