Imprezy, kultura i rozrywka

Wojciech Tochman opowie o mrocznej stronie Kambodży

Wojciech Tochman opowie o mrocznej stronie Kambodży
Reklama Reklama

Jeden z najwybitniejszych polskich reporterów i autorów literatury faktu, Wojciech Tochman, będzie gościem Stacji Kultura w Rumi. Spotkanie autorskie z podróżnikiem odbędzie się 1 marca.


Wojciech Tochman (ur. 1969 r.) to jeden z najwybitniejszych polskich reporterów i autorów literatury faktu. Dwukrotny finalista Nagrody Nike oraz Środkowoeuropejskiej Nagrody Literackiej Angelus. Laureat Premio Kapuściński przyznawanej w Rzymie oraz Pióra Nadziei – wyróżnienia Amnesty International. Jego książki wywołują ożywione dyskusje i niemal natychmiast wchodzą do kanonu reportażu.

Obecnie reporter powraca z nową, porażającą opowieścią „Pianie kogutów, płacz psów”. Jest to kontynuacja jego głośnych książek „Jakbyś kamień jadła” i „Dzisiaj narysujemy śmierć”. Opisuje Kambodżę czterdzieści lat po Czerwonych Khmerach. Z chłodną precyzją i ujmującą wrażliwością opowiada o ludziach, których odwaga została na zawsze złamana. O bólu, którego się nie dało ukoić. O strachu, który nie odszedł i wciąż sprzyja przemocy. O nieufności, która zabija wspólnotę i mrozi w zacofaniu. Także o bezradności wobec uczuć i wobec choroby.

“Kambodża opisana przez Tochmana to lustro, w którym przegląda się cały świat. ”

Spotkanie odbędzie się 1 marca 2019 roku o godzinie 18:30, w Stacji Kultura w Rumi, ul. Starowiejska 2, 84-230 Rumia. Wstęp wolny!

źródło: Stacja Kultura w Rumi, oprac. własne

Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *