Dla mieszkańcaWiadomości

Wspólne sadzenie lasu. Przyłącz się do akcji!

Wspólne sadzenie lasu. Przyłącz się do akcji!
Reklama Reklama

Dwa tysiące małych drzewek może się pojawić w okolicy Rumi. Wszystko w rękach mieszkańców, których pracownicy Nadleśnictwa Gdańsk zapraszają do udziału we wspólnym sadzeniu lasu (27 kwietnia). Wystarczy odpowiedni strój i dobry humor!


Akcja rozpocznie się 27 kwietnia (sobota) o godzinie 10:00 i potrwa najprawdopodobniej do 13:00. W przedsięwzięciu może wziąć udział każdy – pojedyncze osoby, całe rodziny oraz zorganizowane grupy. Mile widziani są nie tylko mieszkańcy Rumi, ale również osoby mieszkające poza Małym Trójmiastem Kaszubskim. Specjalnie na ten dzień przygotowano 2000 sadzonek sosny. Jak podkreślają pomysłodawcy przedsięwzięcia, wspólne sadzenie lasu to doskonały sposób na aktywne i rodzinne spędzanie wolnego czasu. Na miejscu będą obecni specjaliści, którzy odpowiedzą na wszelkie pytania oraz, jeśli będzie taka potrzeba, pomogą też posadzić drzewko.

“Jeżeli w miejscach po usuniętych drzewach nie pojawia się naturalne odnowienie lasu, wtedy do akcji wchodzi człowiek. Przygotujemy glebę, przywozimy sadzonki i dokładnie, sadzonka po sadzonce, obsadzamy las nowymi drzewkami” – podkreśla Nadleśnictwo Gdańsk.

Odpowiednio posadzone drzewo będzie mogło zdrowo rosnąć i dzięki temu stworzyć las, dający przyszłym pokoleniom czyste powietrze oraz wodę. Ponadto, każdy, kto zasadzi swoje drzewo, otrzyma specjalny certyfikat.

W całej Polsce sadzi się około 500 milionów sadzonek rocznie. Oprócz tego leśnicy otaczają opieką odnowienie naturalne, czyli te drzewka, które samodzielnie wyrosły w lesie, z nasion rosnących tam drzew.

Trasa do miejsca zbiórki została zaznaczona na załączonej mapie. Cały odcinek jest oznakowany przez nadleśnictwo, aż do miejsca sadzenia.

źródło: Urząd Miasta Rumi / Nadleśnictwo Gdańsk

Reklama Reklama
Reklama Reklama

Udostępnij

O autorze

Cześć, jestem Paweł Jałoszewski. Od 2016 roku opowiadam innym o Rumi za pomocą tekstów, zdjęć, filmików oraz memów. Czasem na poważnie, a czasem z lekkim przymrużeniem oka. 😉 Więcej o mnie w rubryce: Kontakt.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.